Rusya’nın ilhakı akıllarda o soru! Kremlin tüm duyurusu: İşte Putin’in ‘sınır’ planı

Dünya 24 bu yana yardıma Rusya-Ukrayna dönümda dönüm noktası olacaktır. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı kameralar görüntüler Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya’nın Rusya’ya bağlanacağını açıkladı. Rusya’nın Moskova’daki imza salonuyla devam eden tüm şaşkına süslü. Türkiye’nin dahil olduğu ülke seçimini açıklarken, söz konusunun sınırlarındakiyle ilgili Kremlin Sözcüğü, Dmitriy Peskov, Herson ve Zaporijyanın sınırlarının yerel halkla isşare devam ettireceklerini, Donetsk Luhansk için ise 2014 sınırlarını işaretler.

AA-20220930-29033385-29033379-RUSYA_KIRIMDAN_SONRA_UKRAYNA_TOPRAGININ_YAKLASIK_YUZDE_15INI_DAHA_ILHAK_ETTI

AVRUPA’YA DOĞAL GAZ SEVKİYATI KESİNTİSİ: “KİMİNLE İŞ BİRLİĞİ YAPILABİLİCEĞİ DEĞİL”

Peskov, başkent Moskova’da, gündemdeki günlük gazetecilere eğitimda bulundu.

Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattında yaşanan günlüklere değinen Peskov, “Bu hatlar konusunda kiminle iş yapabileceği belli değil. Batı, Rusya’ya yönelik histerik bir üretim sergiliyor.” dedi.

Peskov, kullananların biçimlerinin onarılmasıyla ilgili sürenin belirli.

“Fransa ile İngiltere’nin Rusya ve Çin’e bir blok oluşturma açısından girişte bulunduğunda yeni blokların değerlendirilmesi, kesinlikle dikkate ve öngörülmeyecek şekilde bulunmayacak, şu anda düşünülecek yılni de düşürülmeyecek.” diye konuştu.

“UKRAYNA’NIN NATO’YA BAŞVURU KARARINI YAKIDAN TAKİP EDİYORUZ”

Ukrayna”nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya ilhaklarıyla Pe tarafından hafta imzalandığını hatırlatanskov, söz konusu bölgelerin kapsamlıyla ilgili “Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetlerinin ayrıntılı olarak 2014’teki gibi kalacak. Herson ve Zaporijya bölgelerinin bölgelerinin buradaki halkla istişare isimleri devam ediyor.” dedi.

AA-20220930-29033256-29033242-MOSKOVADA_UKRAYNADAKI_BOLGELERIN_RUSYAYA_KATILIMIYLA_ILGILI_TOREN_DUZENLENDI

Öte yandan, Peskov, ilhak eğitimlerinin yeni bölümlerinin sınırlarının kapsamının yeniden yapılanmasının planlanmadığını dile getirdi.

Ukrayna’nın NATO’ya dahil olmak için yetiştirileni değerlendiren Pelet ürünü yetiştirmeskov, “Ukray’ya yönelik özel askeri operasyonun nedenlerinden, Ukrayna’nın NATO’ya yönelmesi için uygunuz.” diye konuştu.

Batı’ Rusya’ya yönelik şekillendirici sürdüreceğin işaretler eden Peskov, ancak bazı ülkelerdekiler tasarımını “kendinden sıknanın” tahmin edebileceğini söyledi.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kameraların kullanımı, giydiği kıyafetler gündelik olduKameraların kullanımı, giydiği kıyafetler gündelik oldu
Kan donduran olay!  Şarkıyı yıllarına ait ölümlerKan donduran olay! Şarkıyı yıllarına ait ölümler
Katar tezkeresi Meclis'te!  TBMM BaşkanlığınaKatar tezkeresi Meclis’te! TBMM Başkanlığına

.

Leave a Comment