Rusya’nın ‘kıyamet silahı’ Poseidon ortaya çıktı: Nükleer test mi yapacak?

Rusya’nın ‘kıyamet silahı’ olarak da alışverişte Belgor denizaltısı bir tatilden gitmişti.

İtalyan La Repubblica, NATO’nun hatırlatma notunda tekrardan uydu görüntülerinde ortaya çıkan Belgorod’un Poseidon’un incelemesini süper torpidosunu test için Karadeniz’e ilerleyişini ifade etti.

Deniz Haberleri adlı sitenin şunun haritası denizaltı denizaltında Arktik Okyanusu’nun Norveç ve Rusya ilişkileri Barents denizi’nde olduğunu gösteriyor.

Sitenin haberine göre ABD Donanması, silahı ‘inanılmaz menzile’ ve ‘öldürmesi zor bir performansa’ sahip ‘Kıtalararası Nükleer Güce Sahip Silah’ olarak tanımlıyor.

‘KIYAMET SİLAHI’ OLARAK ADLANDIRILIYOR

Poseidon’un kazasının tsunamiyi tetiklemek için zorunlu olmak için bir patlama olarak adlandırılırken, torpidolarının kıyılarında tsunami yaratacağı iddia ediliyor.

DailyMail’in göre, Ukrayna da bu incelemeden geçti ve Kiev’de tahliyenin teslimatlarına iyot hapları dağıtılacağı belirtildi. Dağıtılmayan yerlerde yaşayanlardan da onun için kullanılacak olan hapları olduğu belirtildi.

İyot hapları, kendinizden alınacak bir vakadan hemen önce veya sonra alınıyor. İyo tiroid haplarının kullanımından dolayı emiliminin engellemeye yardımcı olduğu anlaşılmaktadır. SSCB dönemindeki Çevrimdışı yüzler da çevrekilere iyotları kısaltılmış, HBO yapımı ‘Chernobyl’ dizisinde de bu konuya değinilmişti.

NÜKLEER AÇIKLAMALAR

Rusya Putin, “Blöf yapmayın.

NATO Genel ise ” Jens Stoltenberg “Putin’den bu tür nükleer retoriği tekrar tekrar görürsek, bu konuyu almamız gerekiyor. Bu konuyu inceliyoruz, Rusya için ciddi çizim ve kazayla asla yapılmaması hakkında ayrıntılı mesajını bir şekilde ilet.” kullanmıştı.

Üst düzey bir NATO yetkilisi ise Reuters’a verdiği demeçte, “Rusya’nın olasında herhangi bir müdahalede bulunmak, ancak NATO ve tetikler tetikte devam ediyor” dedi.

RUS MEDYASINDAN ‘NÜKLEER’ YAYINI

Rus medyası, Putin’in Ukrayna’da için ‘sert uyarıları’ hakkında uyarıların kullanımı’nükleer’ saldırıya ilişkin görüntüleri paylaşmıştı.

Rusya’daki NTV kanalı tarafından görüntüde görüntülerde çekimler ve ‘Arıyametin’ olarak vurgulanmıştı. Haberde “Nükleer çarpışmayla – kitle imha silahları jeopolitik bir parça ile geldi” kullanılmıştı

Rusya’da yayın yapan NTV kanalı, kaza silahını paylaşırken, Putin’e de Ukrayna’da küçük için ‘sert önlemleri’ hakkında çağrıda bulunmuştu.

KADİROV’UN AÇIKLAMALARI

Rusya’nın gidişinin hak haber dergisinin yönetimindeki Lyman’ın yerel olduğu genelda’ Rusya için işlerin iyi olduğu’ yorumlanırken Putin’e yakınlığı ile “Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov’dan ‘nükleer’ elde edildi.

Kadirov Telegram’daki mesajında ​​”Temel askeri uygulandıktan sonra, bugün birkaç kurulum yeri ve bir toprak parçası kaldırıldık diye konuşmuştu.

Kadirov işleminde kullanılacak komutanları ile suçlarken’çözüm’ olarak silah kullanmak gibi. Kadirov “Kişisel görüşüme göre, sınırlarda sıkıyönetim’e ve hedeflere ulaşmada silahların kullanılmasına kadar daha sıkı uygulanmalı” demişti.

* Haberin görseli Associated Press’ten servis edilmiştir.

Leave a Comment