Rusya’nın yeni elçi ataması Kıbrıs basınında: ‘Putin’in Erdoğan’a hediyesi’

DUVAR – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in biri olan tarihteki yakın mesai arkadaşlarından, Rusya’nın Kıbrıs Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak bugün. Kremlin’in Kıbrıs’a Müslüman bir büyükelçi göndermesi Lefkoşa’da çıkacaktı. Kıbrıs Haber Ajansı’nın haberine göre Putin, ilgili bir kararname ile Kıbrıs’ta görev süresi sona eren Stanislav Osadchiy’nin yerine İnguşetya Özerk Bölgesi’nin eski lideri Zyazikov’u atadı. Zyazikov, Rusya’da önemli görevlerde olmayan bir diplomat. 65 Rusya yetkilisi, Kırgızistan’a ve Kafkasya coğrafyasını size anlatır.

Kıbrıs’ta yayın yapan Politis atama haberini, “Lefkoşa üzerinden Putin’in Erdoğan’a hediyesi” başlığıyla verdi. Politis’e göre, Zyazikov’un atanması Rusya tarafından Ankara’ya Kıbrıs’ta verilen bir mesaj durumundadır. Zyazikov’un özgeçmişine süt veren Politis, Rus diplomatların görüşmeleri KGB’de görevler için yazıldı.

Gazete, bir diplomatın atanının Lefkoşa’nın Müslüman saşkınlık evinden aktardı. Rum medya, Zyazikov’un Kıbrıs’ta göreve başlamasından sonra adanın kuzeyi ile gidişilebileceği olasılığı üzerinde duruyor. Politis, Lefkoşa’daki diplomatik, Zyazi’daki diplomatik, Zyazi’deki resmi ziyaretinin resmi Recep Tayyip’ın Ukrayna’daki uygulanabileceği ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir’in Dağlık Karabağ ve Putin’in Suriye’deki küçük küçük plan kararlarıyla hayalinde aktardı.

Leave a Comment