Sabah yazarı Övür: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşamıyor

Sabah yazarı Mahmut Övür, “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 6’lı masada adaylık sorunu nedeniyle derinleştikçe, İmamoğlu da köylerini artırıyor ve operasyonlarını daha açık olarak gösteriyor. Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı olması, CHP’li siyasi oyuncuların ağır ağır kullanılmaları hiç değil. siyasi genişleyençe genişletiliyor.” savundu.

Övür yazısında, “Ona göre İP zaten çantada keklik. Bu da, Akşener’in onu “Fatih” ilan etmesinden, onun da Akşener’i abartılı zabıta bandosuyla belli karşılamasından. CHP-İ Parti’yi zorluneden bu Kılıçdaroğlu’nun gözünün içine baka baka sürüyor. Bir adım sonra Akşener, Bülent Ersoy vari “Ablan sana kurban olsun” derse hiç şaşırmam. Bunun nedeni de Kılıçdaroğlu’nun adaylığını İyi Parti’nin istememesi. İmamoğlu bunu yapmak için medya operasyonlarına da devam ediyor.” düşüncesini dile getirdi.

Övür şu ifadeleri kullanılır:

Bu İmamoğlu’nun Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’yla, onun “özel” buluşması çok dikkat çekicidir. Bir belediye meclisi, Akşener gibi üzerinde “hakkı” da olmayan masadaki bir siyasi aktörle neden buluşursunuz?

Haber, siyaset kulislerine ilklerde bir anlam verememiştim. Meğer “mekik diplomasisi” yapıyormuş. Bunu da CHP’li gazeteci Barış Yarkadaş şunları söylüyor:

“İmamoğlu metrobüs kazasının olduğu kişidir. Belli evinde Davutoğlu ile yemek yedi. ki birmekik diploması o anlamda geceliyor…”

Leave a Comment