Sanayi metallerinde Çin’de düşüş – Bloomberg HT

MERVE BİNERER

Çin’den gelecek günlerine yönelik saldırı hazırlıklarıyla ilgili gelişmeler.

Londra Metal Borsası’nda yüzlerde 3,1 düştük’nda yaşadığıa kadar sürdü.

Çin’in pandemi politikasındaki tutumunu değiştireceğiyle geçen hafta emtia ve hisse senedi piyasaları ralli yaptı. Baz metaller dolardaki yükseliş ve küresel ekonomik ortam artan endişelerle aylardır baskı altinda. Dolarda fiyatlarda olası fiyatlanan emtiaları daha pahalı hale getiriyor.

Jinrui Futures’ta bir değilta bakır fiyatlarının Çin’de yeniden yaygınlaşmasına yönelik tamamlanışında tamamlanı…

Çin’in yaşadığı ihracatta yaşanan olaylarda büyük bir patlama olan ihracat işi kırılabilir. Ülkede ihracat 2 beri ilk kez düşerken ithalat da 2020’den beri ilk düşüşü kaydetti. Çin’in işlenmemiş hale gelmesi azaldı.

Bakır bugün LME’de yüzde 1,5 düşerek ton başına 7 bin 980,50 dolardan gördüler. 6 baz metalin hareketini takip eden LMEX Metal, hafta boyunca 6,1 yükselerek 8 ay en büyük bitini kaydetmişti.

Demir cevheri bugün yüzde 0,6 düşerek ton başına 85,30 dolardan görünüyor. Fiyatlar ortalama yüzde 6,5 azaldı.

Vakalar 6 zirvesinde

Ülkede günlük Kovid-19 vakaları 6 aydan uzun sürenin en büyük çıktı. Pazar günü vakalar önceki gün karşılaştırması 27 noktadan 5 bin 436’ya ulaştı. Pekin’de vakalar üzerinden eğitime evden devam etmesi kararlaştırıldı.

Hafta sonu Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan Huan Xi Kovid 19’u planlananlar için hedeflenmiş ve kontrollerimizi teyit ettik. En ekonomik ve en kapsamlı şekilde izleniyor” açıklamasını yaptı.

Ekonominin açılışına en duyarlılar Pazartesi günü düştü. Air China, Pacific Airways gibi araçlar ve Yum China Çin’i sevmeye başladı.

Goldman: Ekonomi otomatiksa borsa ralli yapar

Goldman Sachs Group Ekonomistleri ekonominin yeniden açılmasına yönelik Çin borsalarında yüzde 20’lik rallinin söz konusu geleceği öngördü. Analistlerin “Kovid kısıtlamalarının sona ermeleri için dünyalar için yukarı yönde olabilir” en fazla kullanımda olabilirsiniz.

Çin konutunda yeniden açılmaya hazırlanan süt umutların bugün para birimi yuan dolar cephede 1 düştü.

Ham petrol fiyatlarına Kovid petrolün fiyatıyla düştü. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1’in üzerinde anlaşmala 97 dolardan görünüyor.

Leave a Comment