“Sarışın” Netflix’te bir numara, izleyiciler öfkeli! Film; saldırgançi, zalim ve bulundu

Marilyn Monroe’nun kurgusal bir bakış açısıyla ve Venedik Film Festivali’nde 14 dakika içinde gelen “Sarışın” Netflix’in zirvesine zirveye bir film büyük bir tartışmanın fitilini kattı.

Variety’de yer alan makaleye göre; “Sarışın” izleyiciler tarafından “cinsiyetçi”, “acımasız” ve “şimdiye kadar çok az en iğrenç filmlerden biri” olarakdi.

Bu film iğrenç. Başka nasıl olacağımdan emin değilim. Monroe’ya bir övgü gibi değil, bunun yerine suistimallerin daha fazla sömürülmesi gibi geliyor. Üstüne üstlük, sinematografisi ve saç ve makyaj işi dışında pek iyi bir film değil.
Paul Tassi – Forbes

“Sarışın”, Joyce Carol’ın örneğinden yararlanmaya kadar olan ve tacizci annesinden çoğaltılmış olana kadar Monroe’nun hayatındaki ve hayatındaki yoldaki kalp yolundanı ve trajedi Carol’ın bir şekilde yeniden ediliyor. Ana de Armas’ın evrensel beğenisini toplarken, filmin kendisi Monroe’ya yönelik bitmek bilmeyen tacizi, sömürüsü ve travmatize edilmek için öfkeyi ateşledi.

Film aslında Marilyn Monroe ile ilgili değil. Ona acı çektirmekle ilgili.
Justin Chang – Los Angeles Times

İzleyiciler, travma ve cinsel saldırı iç parçalayıcı tanımlamalarının özel olarak hazırlanan kişiler ve Monroe’nun “güçsüz” olarak yansıtılması için izlenemeyen şikayetler.

21. Filmekimi’nin kurtarılmaması gereken en özel dosyalar

Idris Elba’lı polisiye dizi “uther” ve film versiyonuyla gerekli her şey

Tom Hanks’in unutamadığı 4 filmi hangisi?

.

Leave a Comment