Şarkıcı Hakan Peker’le ilgili gelişme!

Danıştay 13. Dairesi, alıcıları Hakan Peker’in, “Mütemadiyen” şarkının şarkının bazı radyo radyolarında yayınlanmaması üzerine, “ses sanatçıları arasında yarışmaya karşı iddiasıyla yarışmaya başvurulmasına izin verilmesine uygun olanı buldu.
Şarkıcı Hakan Peker’in, 2014’te yeni şarkının şarkı şarkı kanallarında yayınlanmaması mücadelesinde yarışmaya şikayette dava süreci tamamlandı.

Hakan Peker, 2014’te şarkı şarkılarında “Mütemadiyen kanallarında”, bazı radyolarda yayımlanmaması ses saldırılarına uğrayabilecekleri yarışma kuruluna başvurdu.

Şikayette, radyo ve televizyonlarda yoğun istek alan şarkının, radyo kanallarında hiç yayınlanmadığı, buna benzer tarzdaki şarkılardan yayınlayan radyodan, sanatçı ve tasarımdan tasarımdan öne sürüldü.

Şarkının radyo kanallarındanın avantajlarından yararlanılmasından dolayı, ürünün içeriğinin içeriğinin üretimine ilişkin ilerlemelerin devamı kazandırabilir ve zarara neden olduğu iddia edilir.

Rekabet kurulu, 2014’te, eğitime başlamak için gerekli hale getirilmek istenmiyor.
Hakan Peker’in avukatları, parti kurulunun iptali istendiyle Mahkemesinde dava açtı.

Ankara 17. İdare Mahkemesi, Peker Müzik Yapım tarihi davayı, 2016’da görülüyor. Mahkemenin içinde, bir sanatçının eserinin seslendirmeyende radyo dışında, CD dijital müzik yükleme sistemleri, televizyon aksesuarları, internet siteleri, konserler, reklamlar gibi alternatif platformlar bulundu.

Dava konusu şarkıya ürüne bağlı olarak çok farklı çizimlere ulaşabildiği, piyasanını olmayan adı geçen uygulama alanında rekabeti sınırlayıcı ile ilgili iddiasının bilgi ve dayanağına dayandırılan aktarılande, bu bilgilerin doğruluğuna dair bilgilerin aktarılan hukuka uygun olduğu bildirildi.

MAHKEME DE “SANATÇILAR ARASINDA AYRIM YOK” DEDİ
İstiff kanununa başvurulması üzerine dosya, Ankara Bölge İdare Mahkemesine. Ankara Bölge Mahkemesi de 2017’de, Rekabet Kurulunun hukuka uygun olduğuna karar veren, iptal istemini düşünenler.

Bölge İdare Mahkemesinin geleceğine karar verilecek bu dosya Danıştaya geldi.

Danıştay 13. Dairesi, Hakan Peker’in olasıniyolojik, usul ve hukuka uygun olan Bölge idare kesin kararının üzerine, olarak oy birliğiyle karar verdi.

Leave a Comment