Satış rakamları Manchester United’ı bir numaraya çıkaracak!

İngiliz basınında çıkan haberlere göre; Manchester United’da Glazers dönemi sona erebilir. Glazers’lar ana siteler; Ancak ciddi müşteriler için de rakamları belirlediler: 10 milyar Dolar.

Amerikalı Glazers ailesi 2005’te Manchester United’ı yoğun’un alacak 800 milyon Sterlin satın aldı. Taraftarlar, yeni sahiplerini bir türlü memnun olamadı ve statlarda sık sık Glazers’lar protesto edildi.

2013’te Sir Alex Ferguson’un ayrılışından bu yana ciddi bir başarı yakalayamadı. 2016’dan bu yana da İngiliz ekibinin borçları ona geçen yıl artmaya devam etti. Glazers’lar başarıların gelmemesine devam etmeye devam etti.

Glazers ailesine yönelik baskıya başlamadan önceye kadar satmaya sıcak bakmadı; Ancak artık artık ciddi bir hale gelmesi durumunda da Manchester United’ın fiyatını bildirildiği bildirildi. Amerikalılar, 10 milyar Dolar’lık teklif edilene kulübünün satılacağı kaydedildi.

Manchester United, bu rakamlara satıldığı; Kırmızı Şeytanlar, en iyi durumda spor ortamı olacak. Zira en güncel kulüp unvanını Futbol Ligi (NFL) Amerikan takımı Dallas Cowboys elinde bulunduruyor. Kovboyların değeri 8 milyar Dolar olarak hesaplandı. Dallas Cowboys’u 6.4 milyon Dolar’la bir başka NFL takımı New England Patriots takip ediyor. Dinleme sırasında Amerikan Beyzbol takımı New York Yankees bulunuyor. Yankees’in değeri ise ve 6 milyar dolar.

İngiltere’nin en zengin iş insanı Jim Ratcliffe, daha önce Manchester United’ı satın almak için Joel ve Avram Glazer kardeşlerle görüştüler; ancak aile kulübü satmadı. Zaten 10.2 milyar Dolar’lık varlıki bulunan Ratcliffe’deki mevcut rakamları görmek de zor görünüyor.

ManU’nun oğlu maçında Ronaldo 700. golünü attı

Manchester United, İngiltere Premier Ligi’ndeki son maçında Everton’ı deplasmanda 2-1 yendi. Maçta golcüsü; 5. Elinde Iwobi, 15. Antony ve 44. açıdan Cristiano Ronaldo’dan geldi.


takımınını şampiyonlukta
Cristiano Ronaldo, gidişat golle takımında 943. maç maçında iletildi.

Portekizli süper yıldız; Real Madrid’de 450, Manchester United’da 144, Juventus’ta 101 ve Sporting’de 5 gol kaydetti.

Leave a Comment