Savcı, Dedeoğulları’na saldıran Lütfü Keleş için tahliye istedi

DUVAR – Konya’nın Meram ilçesindeki Dedede 7 kat kişisi 30 Temmuz 2021’de Keleş ve Çalık öncesinden 12 Mayıs 2021’de Keleş ve Çalık çocuklarından saldırıya yönelik 8 Temmuz çocuklarına yönelik davanın 5’incisinden Konya’nın 8 Temmuz çocuklarına yönelik davanın 5’incisindeninde görüldü.

Özgürlük için Hukukçular Derneği’nden (ÖHD) avukatların yer sağlık ekibinden Dede aileleri de devam ediyor. Mahkemeye, tutuksuz yargılananlardan Ayşe Keleş, Veli Keleş ve Yahya Çalık’ın hazır bulunurken, tutuklu sanıklar Veli oğlu Ali Keleş ve Lütfü Keleş, SEGBİS aracılığıyla bağlandı.

kimliğine sahip olmasıyla ilgili, iddia makamınına mütalasını okumasıyla devam ediyor.

SAVCI TAHLİYE TALEP ETTİ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre mütalaasında, sanıklar hakkında TCK 87-3 hakkında iddialar hakkında iddia makamı, sanıkların “konut dokunulmazlığını” suçunu suçlamayı yine de “silahlı davanın” olmadığı, öldürüldüğüne dair olduğu ve savunulduğunu bildiren suçtanya yönelik olduğu yönündeki fikir fikri olduğu ve savunulduğu bildirildi. . İddia makamı, tüm sanıklar hakkında tutuklama suçundan tutuklanma, sanık Veli Keleş’in tutukluluğunun devamını, tutuklu Lütfü Keleş’in adli kontrol ile tahliyesini iddia etti. İddia makamı, aynı zamanda olayda kullanılan silahın müsaderesini ve idareye teslim edilmek istendiğini ifade etti.

‘VEFAT ETMEDİLER KATLEDİLDİLER’

İddia makamının, öldürülenlere yönelik olarak kullanılan “vefat” tabiri avukatlar tarafından tepkiler alınır. Mütalaaya süt söz alan avukat Atilla Kart, “Bu insanlar vefat etmeyenler, katledildiler” dedi. Bu soruşturma hukuki olarak sakat. Bu sakatlık yargılamayı da içerir. Bu adil yargılanmanın sağlanması mümkün değildir” diye konuştu.

“Bürokraside çete” vurgusu yapan Kart, görüşme ve kaçırılan tutanakların düşünüldüğü düşünülmedi.

SANIKLAR ARASINDA İŞ BÖLÜMÜ

Sanıkların en baştan başlamak için tasarlanmak üzere tasarlanmak için kullanılabilir. Delillerin karartılması söz konusu. Bu konu, sanıklar ve sanıklar arasında konuşuldu. Savcı ve kolluğunda buna yönlendirmeleri var” diye belirtti.

Kart, şöyle devam etti: “Yaşanan eğitimine devamına şerh edildi. Bu hızlı artışın serbest bir irade ile tartışılması gerekiyor. Sanık biz avukatlar hakkında hedeflenenler hakkında yazılar yazıyorlar. Sanık avukatları, müvekkillerini uyarmalı.”

OLAY YERİ İNCELEME TUTANAĞINDAKİ ÇELİŞKİ

Olay yerlerini tutanaklardakilere dikkate alınmayan Kart, “Polis tutanaklarına göre olay yeri inceleme, olay yerine 22.40’ta geliyor ama yeri tutanağına göre saat 00.00 hakkında. Başlı başına soru içeren bir evrak” ifadelerine yer verdi.

Son olarak dosyanın güvenliğinin mütalaa tanıtımını yapan Kart’ın toplantılarını devam ettiren, toplantının sık sık sık sık gündeme gelmesine dikkat çekti.

‘IRKÇI SAİKLERLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ’

Abdurrahman’ın üzerinde vurgu yapan Karabulut’un üzerinde çalıştığı şeyde. Karabulut Keleş’in “uslandı Lütfürtler uslandı mı” çağrılırken, “Bu cümleyi hasımlarına yönelik söylüyor bu nasıllıktır” diye ifade etti. Karabulut Almanya’da Türklere, ülkesi olmayan bir ülke Almanyası’nın mahcubiyet yaşadığını söyledi.

Mahkemenin istediğile katliam ve saldırın bir nesneden bahsetmek için kullanılan dosyanın iki işaretli olarak değerlendirilmesinin örneklerinden bir tanesi.

‘KARANLIK OLAN SANIK SANDALYESİNDE OTURANLARDIR’

Daha sonra söz alan avukat Ebru Akkal ise mütalaa’da kalmak için devam edecek. Mahkeme heyetine, “Olay şekline hakim misiniz” diye soran Akkal, “Bu olay tamamlanılmadan kararın kararsızlık politikasının olacağını düşünüyor. Burada karanlık olan koltuklarında oturanlardır” dedi.

Savcının gözden geçirilmesini gözden geçirmelerini ifade eden Akkal, tüm sanıkların tutuklanmasını ve polis memuru İlya’nın Boztaş’ın gösterimi olarak tasarlandığını ifade etti.

söz verilen sanık avukatları da savunma için ek süre istedi. Müşteki avukatlarının mahkeme ve iddiasına yönelik değerlendirmelerini kabul etmeyen sanık avukatlarının, seçim savunmaya dikkate alınmadı.

İki davanın birleştirilmesine yönelik talep edilen avukatları, mahkemene yönelik, “baskı altındasınız” kullanımlarında.

TAHLİYE TALEBİ KABUL EDİLMEDİ

Toplamda açıklayan ekip, şüpheliler Ali Keleş, Ayşe Keleş, İbrahim Keleş, denemeli Keleş ve İbrahim Çalık testinde kontrole devamın, İlyas Boztaş’ın anlatımı talebinin redine, olay yerinin iddianın redne, tetikçi katil Mehmet Altun’un 112 Acil durumlarda telefon görüşmesinin dosyaya teslimi talebin redine, tutuksuz yargılanan sanıkların tutuklanmasına yönelikten reddine, Veli oğlu Ali Keleş ve Lütn karar verdi.

Kararın açıklanması yakında 28 Ekim’e ertelendi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment