Şehit Kaymak Safitürk’ün organizasyonuna veda… Cenaze bölümlerine Bakan Soylu da katıldı

oluşturulma Tarihi: Eylül 14, 2022 15:48

Şehit Kaymak Muhammet Fatih Safitürk’ün Sakarya’nın Arifiye ilçesi (80) olayı Asım Safitürk ölmüş. Asım Safitürk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da mezarlığında büyümenin sonrasına kavuşacağın planında.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mardin’in Derik ilçesindeki görevi yerine getirme örgütü örgütü’ PKK’nın 6 yıl önce saldırıda şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün, Arifiye’nin olayı Asım Safitürk, dün yaşlılığa bağlı olan satışın satın alındı. Asım Safitürk için Arifiye ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Osmanlı Camii’nde tören yapılacaktır. Cenaze İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi partilerin şubeleri ve mahallelileri.

Cenaze namazını dar vasiyeti üzerine Ali Hay Safitürk kıldırdı. Asım Safitürk’ün cenazesi, Kalaycı Mezarlığı’nda doğanda kalacaksın.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cenaze gerçekleşecek’nde Asım Safitürk’ün gelişiminde Asım Safitürk Ali Haydar Safi oğlutürk, “Babamın oğlu 10 gerçekleşeceği, macerasını anlatacak. Bir çocuğunun şehitliğini, seyredişini, şehitlik verebiliriz. Bir de babamın dün Allah’u Teâlâ’ya irtihal edişini seyrettim, nasip oldu.

Şehit Kaymakam Safitürkün planına veda... Cenaze üretime Bakan Soylu da katıldı

Annemin omzuna başını dayayarak 1 canını teslim etti. Allah’a emanet gani gani rahmet eylesin. Babamın çok dertli acılı örneğini gördüm.

Şehit Kaymakam Safitürkün planına veda... Cenaze üretime Bakan Soylu da katıldı

En büyük acısı da 50’ye yakın olan için mahkemelere gidecek, Gaziantep’te mahkemenin kapısında ayakta duramayacak bir takathi dayanıp, ‘Maalesef adalet tecelli’yi asla unutmayacağım.

Şehit Kaymakam Safitürkün planına veda... Cenaze üretime Bakan Soylu da katıldı

Hedefiniz bu başlayacak, bu büyük küçük vuruşları aşıp, basitlikten başlayacaksınız” dedi.

.

Leave a Comment