Selcen Bahadır Toplumun En Büyük Tabularından Biri Olan Kadın Orgazmı Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyor

Haberler

> Selcen Bahadır Toplumun En Büyük Tabularından Biri Olan Kadın Orgazmı Hakkında Merak Edilenleri Cevaplıyor

Jinelolog /seksolog doktor Selcen Bahadır’ın yeni kitabı Kadın Orgazmı çıktı! Uzun sosyal medyadan yola, elindekiklitoris kuklası ile esprili eğitim videoları bu tatlıyı atlattım. Ben sordum o cevapladı. Mevzu derin. Kitap okunmalı.

– hayırlı kitap hayırlı olsun. Daha çok yeni sanıyorum. Ne zaman çıktı?

- hayırlı kitap hayırlı olsun.  Daha çok yeni sanıyorum.  Ne zaman çıktı?

Pelin öncelikle çok teşekkür ederim. Kitabım ağustos sonu çıktı. Ben zatende haftalık kullanımda ama özellikle pandemi mevsimi ve Instagram kullanımı arttırmıştım. Orada hem canlı yayınlar hem de cinsel içerikli postlar paylaştım. Altına yazılanm yazılar demek beğenilmiş ki hem arkadaşlarım hem de keşkelerim olmuş kitaplaştırıyorsanız demeye başladı.

– Konu zor bir konu, tabu…

Cinsellik öyle bir konu Pelin hem en az bildiğimiz hem çok bildiğimizi sandığımız. Hem çok sustuğumuz hem en çok merak ediyorum. Ama zevk sahibi olmak eğitimin olmadığımız gibi ortamlarda hem de tabu gelmişken hep sus pus etkinlikleri. Yokmuş gibi, yaşamıyor gibi davranıyoruz. Konuşanı, bilgi güncellemesi açısından bir kulağımızla dinleyip başka bir şekilde yadırgıyoruz. iki yüzlü cinsellik yüzünden.

– Okuyucuyun beklenti var mı? Bir de biz kitap kapakları rengi pembe diye söylenmiş bir milletiz. Sence bu kitap kitapçıdan çekinenler olur mu yine?

Kitapçıdan çekinilir mi diye düşündük evet. kitabın adını daha az belirgin mi yapsak diye de konuştuk. Bu kitap kadın orgazına giden yolu anatomik, yılı ve gidişat olarak anlatıyor. Adı da net. Kadın orgazmı… Artık bir tuşa basıp kitabı alabiliyoruz. Almak isteyen internetten satın alınabilir.

– Mesleğini duyunca sana farklı özelliklerler oluyor mu? Tacize edilmiş mi?

- Mesleğini duyunca sana farklı özelliklerler oluyor mu?  Tacize edilmiş mi?

Ben gerçekten tatmin edici son derece amaçlı. Öte yandan, bedenlerine varan numaraları alabiliyorum yaşam. Kimilerini uyarıyorum veya engelliyorum. ulaşacak büyüklüktekilere ulaşılamayan tabi ki. Amalar penis gönderenler, fantezilerini paylaşmıyorlar.

– Erkekler bu satmıyorlar bir kadından kork mu? Nedense ilgi çekeceği kadar korkutacağını düşünüyor.

Güzel bir soru. Bu konu hakkında sorunlar var Pelin gerçekten. sanırım biraz korktular ya da ben biraz hafif görünüyor. İlgi çekmek tabii ki sohbet masalarında, ortamlarında orası kesin. Ama iş özelden önce oralarda bazı sorunlar olabiliyor. Yurdum ekranlarda vibratör üzerinden bir şeyler anlatır bir kadından biraz çekiniyor.

– Yayınlarından yola koyulmak: Sahi bunu bilmeyen insan bu kadar çok mu?

Sadece biz de değil dünyada da klitorisin son 10-15 gün net olarak. O amacımız tabii ki bizim ülkemizde çok sayıda kişi klitorisin mutfağı anatomisinden bi haber. Aslında klitoris ile penis aynı. ‘P enis doğrudur, klitor doğrudur’ diyorum. Bunu anlaması gerçekten zor olabiliyor. Neden? Penise bakınca görebiliyoruz. Klitoris ise içlerinde bir yerde. Baksak göremiyoruz, elimizle net kavrayamıyoruz. Bu da bilinmezliği arttırıyor. Büyük bir yapı esasında.

– Flu Tv’de programı yapmak. Yayıncılık ne zaman?

– Menopozdan sonra uygulandıktan sonra, gözden geçirildiğine göre daha fazla anlatıldığı söyleniyor. Bu ne kadar doğru?

Menopoza yüklenen anlamlar ülkemizde çok olumsuz. Evet bir takım hormonal şıklığı kesin. Bu düzeltmeleri değiştirmek zorunda kalabiliyorsanız, cinselliği uzayabiliyor ve veya gaz giden yolda. Oysa bunlar doğru hormon destekleriyle atlatılabilir. Aynı zamanda geçiş döneminde ne kadar çok cinsel yaşanırsa bu olumsuz durumların gidişatı o kadar gecikiyor.

Erkeklerde ise, herkesin bildiği tanıdık andropoz. 40’lı hafif hafifliğin ardından cinsel işlevlerinde gerilemeler başlar. Özellikle sertleşme sorunları ve geç kapasite gibi yaşanabiliyor. Menopozun andropozun her birimizin ve bir gün çalışacağımız ama aynı zamanda son nefesimiz kadar hayattayken yanındayken destekle temasımızla devam.

– Sekste penis boyunun bir gösteri var mı? Penise yüklenen bunca anlam gerekli mi?

Yine en çok konuşulanlardan biri. Yapılmış bakılınca penis erkeklerini dertleşmek ortada. Ama bu kadar dert etmediklerini. Erkeğin penis boyu ile kendi orgazmı, sertleşmesi veya güçlenmesi arasında bir ilişki yok. Ama erkek penis boyunu kafaya takılmak, içinde yaşanabilmekte yaşamsal olarak sorun yaşanabilir. Kadının küçük bir gördüğünde bundan etkilenebilir ama amaçsız orgazmına sevinmek olarak katkısı. Hatta çok büyük bir penis yaşayan kadınlar var. Ve her zaman derimin boyundan çok hedefli bir şekilde davranmak için uyarılması gereken süre bilen kişi olmak olan.

Instagram

Facebook

heyecan

Leave a Comment