Semerkand’da Doğu’nun başkanları – MAHMUT ÖVÜR

Semerkand’da bir araya gelen Doğu’nun başkanları fotoğrafları, ABD-AB’ye dönüşe sıkışan yeni bir mesaj veriyor: “Dünya, ABD’nin jandarmalık mahkûm değil…”
Bu buluşmalar ve Batı Bloku’yla Türkiye’nin tarihi geçmişleri Başkan Erdoğan‘ın ısrarla seslendirdiği “Daha adil bir dünya mümkün” tezini hayal etmekten. Türkiye bunu mümkün kılacak önemli bir ülkenin başında geliyor. Avrupa Birliği, ne yazık ki 50 yıl sürecektirda beklenen bu planın içinde fark edilmeyecek ve gidecekleri arasında yer aldı. ABD ise bu rolün olacağı için, siyaset dünyasının Türkiye’yi terör ve taşeron devletlerle kontrol ediyor.
Şanghay İşbirliği örgütü, Türkiye’nin bu bir araya geldiği gibi görünüyor. Türkiye, bu bölümden gelmedi. Buraya, Libya’dan Karabağ’a, Suriye’den Ukrayna-Rusya’na bütün sorunlu sorunlu “adalet ve şefkat” siyasetiyle ulaştı. Artık Türkiye, yeni insanların kullandığı bir aktörü…
Bu ABD derin niyeti için çok kuşatmayı ve saldırıyı sürdürmek. Daha önce de saldırı, 15 Temmuz darbe girişiminin arkasından yargılanan CIA eski mensubu Graham daha doluTürkiye’nin yeni oyunuyla ilgili eğlenceler:

“Türkiye’nin, bir Avrupa gücü, bir Balkan güç, bir Akdeniz gücü, bir Ortadoğu gücü, bir Kuzey Afrika ve hatta belli ölçülerde bir Afrika güç, bir Kafkas gücü, bir Orta Asya gücü, bir Avrasya gücü ve özellikle de Müslüman bir güç olarak kabul edilir gerekiyor.”
ABD ve AB bu gücü kabullenemediği için Türkiye ile mücadele ediyor. Ne yazık ki bu aslında başlangıçta CHP’nin tasarımının 7’li masa partileri de kabullenemiyor. Bu süslemeli partileri dış mekanlarda, doğruılan okuyamıyor. Şaşkınlar…
Öylesine şaşkınlar ki, “muhalefetin siyaAyarlamak mühendisi” CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğludar gelirlileri ev ve iş sahibi yapacak “sosyal konut, arsa ve çalışma projesi”ne bile akla hayale düşmen düşenlerle karşı çıktı.

SOSYAL KONUT PROJESİ SEÇİMLERİ ETKİLER Mİ?
yaptığı, konutta değerdeyken, arzın bir zamanda bir ülkede, başka yerlerde değil üzerinde 40 ucuz fiyatla 500 bin konut, 250 bin konut konut ve 50 bin üreterek halka hizmet ve ülke açısından katkıda bulunan şey.

Başkan Erdoğanbu gerçeği ifade ediyordu:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yemek küresel ve önemde bir kampanyaylaon gurur duymak.”
Peki, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ne diyor:

“Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, ders seçim öncesi para toplama için için bunu. (…) Gerçi alışkınsın sen boş boş yalandan beton harcı karakalem…”
Bu cümlelerin cumhuriyeti yaşıt CHP’nin başındaki kişi söylüyor, inanılır gibi değil. Onca yapılanlara ait oldukları için de hiçbir zaman inandırıcı olamadılar ve onu seçmede seçmenlerine “hüsran” yaşattılar. Oysa gerçekte halk yaşıyor ve yaşıyordu.
Gerçeği Çevre, Şehircilik ve İklim İklimi Murat Kurum’dan dinleyelim:

“TOKİ tam 1 milyon 170 bin konut üreterek dünyada model olduk. Bu modeli; Cumhuriyetimizin 100’üncü yeteneklerde, devletimizin ulaştığı kudretin bir nişanesi oldu.”
Başvurunun milyona yaklaştığı, 5 milyona ulaşılacağının 2 beklentisi bir projeden söz ediyoruz. Umut ve güven ortamına ulaşılır mı?
Sadece bu proje, sanayide, sağlıkta, eğitimde yapılanlar da, Türkiye’nin dış yaşam alanlarındaki de yetiştiricileri derinden büyütebilir. Yurttaş sadece cebini düşünen bir insan değil, yerel de dünyada neler olup bittiğini anlatıyor ve ona göre satılıyor.

.

Leave a Comment