Sen hapishanede çürüyeceksin; oğlu kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konutlar Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kesin hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçesi kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; Sezgin Baran Korkmaz’ı hatırlatarak, “Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapishanede çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet almayı veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. Mesajı aldığımı açıklıyor diye mi söylüyorsunuz? Kim verdi sana mesaj? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de neden validen bilgi yer alıyor?” dedi. Komisyon salonları yükseldi.

Ahmet Şık, Bakan Süleyman Soylu’ya yaşadıklarını anlattı:

  • İçişleri Bakanı her türlü suçu önlemiş, teröristleri ayakkabı numarasına kadar biliyormuş. Uyuşturucuya geçit vermiyormuş. HDP’liler bölücü, CHP’liler FETÖ’cüymüş. Ancak, Süleyman Soylu pür-i pak bir İçişleri Bakanı. Bütün birikimleri, husumet ve çatışmalara rağmen onu bakan koltuğunda bırakmak zorunda kalan, içinden temiz olmayan saray rejimi ve milli bir yerli hükümetmiş. Bay bakana göre sözlerinden olmayan, işledikleri suçlara ortak olmayan herkes, bölücü FETÖ’cü. Hukuksuzluk kurallarına, suç düzenine itiraz eden herkes de terörist.

“DEVLETİ TANRI, MUKTEDİRİ PEYGAMBER SANIP TAPINMAYA MERAKLILAR İÇİN HİÇBİR ZALİMLİK, HİÇBİR HUKUKSUZLUK DERT EDİNİLMEZ”

  • Suça, işleyenya kol kanat germenin manevi yükünden, kirli işlerin haysiyetsizlikten sayılmadığı bir düzende masum birçok kişi bu yüzden hapishanede. Hukuksuzluklarına, suçlarınıza bulduğunuz kılıflarınıza inanacak bir kitle de var. Menfaatlerinizin ve dünyevi yöneticinize amaç belleyip ailelere dayanmaya çalıştığı ahiret inancınızla, yerli ve milli hamasetiyle ortaya çıkarmak kolaydır. Devleti tanrı, muktedir peygamber sanıp tapınmaya meraklılar için hiçbir zalimlik, hiçbir hukuksuzluk dert edinilmez. Bu yüzden size, adaletten, haktan, hukuktan bahsetmeyeceğim. Hesap sormazsam namerdim iddianıza ve haysiyetine ihanet etmiş biri olarak bu kararlar size yabancı.

“EĞER ÇALINMASAYDI PABUCUNU TERS GİYDİRECEĞİNİZ ŞEYTAN, SİZDEN UTANIYOR”

  • Suçlarınızın, hukuksuzluklarınızın hukuki haklarını savunun. Elbet hesap günü gelecek. Ama o günün sonunda kendinizi büyük, başkalarını küçük gösteren aynanızın karşısına bir sorun bakalım. Bezirganlığını yaptığın inanç sistemi ile ilgili gözlemleri doğru kabul edersek eğer yaptıklarınızdan siz düşen karşılık budur. Sadece eski dava karşısında değil, çatışmayla da yollarınızı ayırmışsınız. Utanmayan da yok değil. Eğer çalınmasaydı pabucunu ters giydirecek şeytan yapacaksın, senden utanıyor.
  • Aranızdaki güç savaşına, gözetmenlere, yapılara rağmen hakikatten bahsedenlere iç ya da dış düşman dediğinizde aynı safta toplaştığınızı çocukları. Dünyanın en güçlü yapıştırıcıları suçundan birbirine yapışıyorsunuz. Ama tarih yine tekerrür olacak ve eski iktidar ortağınız Fetullahçılarla olduğu gibi ganimet paylaşırken yine birbirinizi yiyeceksiniz. Din şarlatanlığınız da işe yaramayacak. Çünkü, herkesin ellerinizi kanla yıkadığınızı göremezsiniz. Abdest alırken yanıklarınıza çektiğiniz su; annesiz annesiz neden büyüdüğün ülkelerde, evlerini yıktığınız insanların göz yaşları olduğunu bilecek. Ayaklarınızı yıkadığınız su ile kuruttuğunuz akarsular; üzerinde namaza bağlılığınızın da talan edip yağmaladığınız vatan olduğunu öğrenecek herkes; çünkü çocuklarla hesaplaşacağız.

TARTIŞMA YAŞANDI

Şık ile Soylular arasında yaşananlar. Şık, Bakan Soylu’ya Sezgin Baran Korkmaz olayını hatırlatarak, “Hepsi ortaya çıkacak. İkimiz de mal varlığımızı koyalım. Bütün yedi ceddimizle koyalım. Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapishanede çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet almayı veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. ‘Mesajı aldık’ diye açıklama yapıyorsunuz? Kim verdi sana mesaj? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de neden geçerli bilgi içeriyor? Yayınlarda anlat. ABD’ye laf çakıyor, senin reisin gidiyor yanından sıkışıyor. Aranızdaki birikimler mi derinleşti? Bunlara bir hesap ver bakalım” diye konuştu.

Bakan Soylu, Şık’a “Satılık adam, seni parasını veren satın alma konumunda” dedi. AKP’li milletvekilleri Ahmet Şık’a doğru yürüdü. Şık, “Bütün gücünüzü kalabalık alınmadığını” diye tepki gösterdi.

Leave a Comment