Sen İzmir’de muhtar olamazsın, hadsiz atanmış!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “İzmir işgalinde diyen” Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘a yönelik olarak, “Hadsiz, İzmir’de biz neredeyiz? Büyükşehir’de, ilçe belediyelerinde, en az yüzde 60, 78, 80 oy belediyelerinde yönetiyoruz. Sende işgal dedisun, yüzde 22 oyla iktidara geldi, yüzde 22 oyla İstanbul’u Recep Tayyip Erdoğan, o zaman işgal denmemiş de yüzde 80 oya deniyor. Nerede kaldı milli irade? Sen Tayyip Erdoğan’ın atanmışısın sen genel olarak birtadığın dış mandalı, zurnanın en suyu deliği. Sen İzmir’e muhtar olamazsın Murat Kurum, hadsiz atanmış!” dedi.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, CHP İzmir’den ulaşım hakkında bilgi almak’ta bugün. Özel, dedik:

“Toplantının en can alıcısı birde, bu servis demek köşe”

“Bugün Recep Tayyip Erdoğan‘ın MKYK’nın söylendiği belli bazı ifadeler bir köşenin köşesine alındı, okuduk. Erdoğan diyor ki; ‘Keşke Esad, Özbekistan’a gelseydi görüşürdüm, görüşürdüm ama o gelmeyecek’. Bu cümleyi olabilirmiş ama bu cümleyi Hürriyet gazetesindeki bir köşeye nasıldır MKYK görüşmesi, dinlemenin olası olmayacak büyük bir toplantıda yapılacakken, toplantının en can cümlesi bir köşede. Bu servis demek.

“Tayyip, hangi hal ve şartta olunsun Esad ile görüşmeyi koymuş ve yapılacak Bey kafa yapacak”

AKP’nin kurumsal olarak Erdoğan’ın bu cümlesini servis etmesi söz konusu. Tayyip Bey, hangi hal ve şartta olsun Esad ile görüşmeyi kafaya koymuş ve yapacaksınız. Hem Türkiye halkınu hem de Esad’a selektör hazırlıyor. Esad ile doğrudan arada aracılığıyla aracılığıyla doğrudan görüşülmedir. Bunu Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 2012 yılından beri 10 yıldır dilinde bitiyor kadar söylüyor. O artık ne olduğu ‘Katil Esad ile artık görüşmem, Esad’ın elinde kan var, o benim için Esad değil Esed…’ diyenler seçim senesine gelecek bugün başka bir gelecek. Erdoğan’ın bu U dönüşünü zaten.

2012’den beri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Diplomaside kavga olmaz, komşuyla diplomasiyi terk etmek olmaz’ dedi, sen ‘Görüşmeyeceğim’ dedin. Bugüne kadar ne, 245 şehidimiz var, tam 10 yıl 245 polis, asker, kamu görevlisi. Bu inadın öldü şehit evlatlarımız. 245 ağlayan ana kahrolan baba, 245 ocağa ateş düştü, bugün ‘Esad ile görüş isterim’. Çok geç kaldınız. Dün, ‘Bir gece ansızın gelebilirim’; Kıbrıs Barış Harekatı’nda Türk askerlerin Kıbrıs yemek şarkı bu. Oradan kendine kahramanlık devşiriyor ama gerçek bir şekilde Esad için öyle söylüyormuş.

“Bütün sığınmacıların Suriye’ye geri gitmelerini teklif edeceklerini CHP’dedir”

Şimdi cevap olacak belli, görüşecek, görüşmelerde şaşılacak bir şey. Yine de görüşmesi söylüyoruz. Esad ile erek, bütünlerle komşularla görüşerek, BM’yi, AB’yi, konsey’ni bu işe dahil olabilecek, görüş’deki durumu bitirecek, Türkiye’deki bütünmacı tamamlayacak, Suriye’ye geri dönmelerini gerçekleştirecek, şekil verecek. CHP’dedir, bu irade millet ittifakındadır. Sorunun sebepleri olabilecekler. Bu sorun Recep Tayyip Erdoğan’ın başına geçirilebilir. Zorunlu olması gerekiyor. Seçim senesi olana Birleşik Arap Emirlikleri’ne ‘darbe finansörü şerefsizler’ diyenler birkaç gün sonra 10-20 milyar dolar için şerefsizler.

“Yaratıcı politikayla düşmanlarla barışarak, dış dünyaya gidiş’ arabaya binmek”

Yarattığı düşmanlarla barışarak, dış politikada ‘iyiye gidiş’ alışverişe uygun. Bu tamamen bir illüzyondur. Buna bu tarz insanların yaşadığı toktur. Bu çözümünün tamamı Türkiye’nin kontrolü, barışçı, ilkeli ve ilerlemesini sürdürmek, yeniden o dış politikayı inşa etmesiyle mümkündür. Suriye’de bütünlerle birlikte da barışa kapı aralanabilir ama bu üniteden sonra gelecekde kumlamadan sonra kullanıma hazır hale geleceklerini arayacaklarını yapacaktır.

“Bu kadar kokuşmuş bir duruma, önce bizsiz kayıtsız kalmayacağız”

AKP Milletvekili Mücahit Arınç, bir ekranlarıyla SPK ve hakkında tahmin rüşvet; ‘İddialar ve bu iddiaların gerçekliği ile bir durum olması durumunda mutlaka soruşturulmalı, gereğinin yapılması elzemdir, bu gerçekten gerekenlerin yapılması gerekenlerin yapılması’. Bir gerçek var olan kadar 2,5 hafta önce bir suç duyurusunda bulunduk. AKP’den, emniyetten, savcılardan ses yok Mücahit Arınç’tan ses var. Milletin ses savcılarından. Bu kadar kokuşmuş bir duruma, önce biz kayıtsız kalmayacağız. Soruşturan soruşturur, soruşturmayan soruşturmaz, gün içinde bunlar zaten zaten soruşturulur ama o gün bugün soruşturmayanlar da soruşturulur. Akıllarını alsınlar. Bu kadar pisliğe, kokuşmuşluğa bir şey yapamayan cumhuriyet savıcısı emin olun bir şey yapıyordur, bunu da tarih emin olun gelecek gelecek gelecekler gelecekler.

“Sosyal konut projesine karşı, bu projede karşılanacak dört şey var”

Şehircilik Bakanı Murat KurumSon bir haftadır en çok becerili AKP’li siyasilerden bir şeyden, bir toplu konut projesi açıklandı. Dağ fare doğurdu ama toplu konut projesiyle ilgili CHP yazdığını söylüyor; Türkiye’yi fakir fakirleri değil, eskinin ortasını; Emeklisi emeklisi orta yaşlı direği çökerttiler. Bugün evi olmayan herkes kendi imkanlarıyla ev. Bugün takip edilen yöntem doğru değil. Sosyal konut projesine karşı şey, bu projede karşılama dört var; yüksek ödemeler, peşinat istenmesi, altı bir ödemelere zam olması, eve son de kira gelecek, gelecek.

“Ev tesliminden 3 ay sonra ödeme başlasın”

1 Ekim teklifimizi tekliflerimizi, gönderme’denizi bekliyoruz. 5 bin 500 lira alan bir asgari ücretli polis, öğretmen, küçük esnaf kirayı mı bu satın almak mı? Onun için diyoruz ki; başvurusunlar, evler yapılsın, eve geçsinler kira ödemekten kurtulduğu ay kira ödemeye başlasın. 3 ay sonra bakım için almayalım, 3 ay sonra başlasın. Bizim karşılanır. Bugün 60 bin lira peşinat istiyor, kim gitmiş de 60 bin lirayı evsiz, kirada oturan adam bulsun.

“Bir bakan günde 10 saat çalışan asgari ücretliye ‘ek iş yap’ der mi?”

Şunu; ‘Ya borç alsın, borç almazsa fazla mesai harcamalı asgari ücretli yada ikinci bir işte çalışsın.’ Bir bakan günde 10 saat çalışan ücretliye ‘ek iş yap’ der mi? Bir kere kanunen yasak. Bunlar bu kadar kötü adam. bir eli yağda bir eli balda, oğlu model Mercedes, sizin alt gibilerin paraları, çocuklar yurt dışında benim okurlarım, Recep Tayyip Erdoğan’ın dörtte dört. Sana geldi mi ‘eve gitme, ek işe git’.

“Sen İzmir’de muhtar olamazsın, hadsiz atanmış!”

Kurum demiş ki; ‘İzmir, beceriksiz, liyakatsiz, işgalci, İzmir’ patronun patronu. Hadsiz, İzmir’de biz neredeyiz? Büyükşehir’de, ilçe belediyelerinde, en az yüzde 60, 78, 80 oy belediyelerinde yönetiyoruz. Sende işgal dedisun, yüzde 22 oyla iktidara geldi, yüzde 22 oyla İstanbul’u Recep Tayyip Erdoğan, o zaman işgal denmemiş de yüzde 80 oya deniyor. Nerede kaldı milli irade? Sen Tayyip Erdoğan’ın atanmışısın sen genel olarak birtadığın dış mandalı, zurnanın en suyu deliği. Sen İzmir’e muhtar olamazsın Murat Kurum, hadsiz atanmış!

“Bugüne kadar Türkiye’de 18 festival ve büyük konser iptal edildi”

Barolar Birliği avukatlar spor oyunu yapıyor. Usulüne uygun başvurular, olur diye cevap almışlar. Her şey olacak, 8 Eylül’de başlayacaklar ki, ‘Valilik bunu iptal’. Bugüne kadar Türkiye’de 18 festival ve büyük konser iptal edildi. Sonuncusu da bu; yolculuksi de yok. Meslek örgütünü cezalandıracaklar aynı görüşte değiller. İzmir’e 350 milyon lira zarar. Önce izin verip, sonra bunu iptal etmişler.

“Bir atanmış olarak haddinizi bileceksiniz, ona göre davranacaksınız”

Bugün Fuat Oktay, Sivas’ta konuşmuş; ‘Muhalefet PKK ile FETÖ’nün arka bahçesine masa kurdu. Bir hadsiz atanmışlık örneği de burada. Şuursuz atanmışın tekidir. Fuat Oktay, bu lafları geri alacaksın. O bütçe konuşmasında o salona geldiğinde. seferden daha iyi olursun. O bütçeyi sana yaptırmazlar. Yalanın, iftiranın, acının bir dozu var. CHP’ye ve darı masasına bu lafları sizin ne hakkındır, ne haddindir, bunlardan bunlardan faydalanabilirsiniz. Bir atanmış olarak haddinizi bileceksiniz, ona göre davranacaksınız.

“ÖSYM kabini istifa etti, konu kapandı; bu konu mahşere kadar kapanmaz”

KPSS 18 Eylül Pazar günü yapılacak. Biliyorsunuz 20 tane soru bir dershanenin kitapçığından çıkan sınav. Bu ilk rezalet değil. FETÖ döneminde çalınamadığı, cemaate servis edileceği, belki de kendi mesleğini yapmak için başka işler yapanlar, yüz binlerin kazanamadığı yendiği AKP dönemindenin oğlu rezalet. Erdoğan, Devlet Denetleme Kurumu’nu faaliyete geçirdi, DDK savcı göreve çağrıldı, ÖSYM yöneticisi görevden alındı…O olumsuzluğu ne oldu? Kimseyi görmedik savcılıkta, bu sorular ÖSYM Başkanı mı basmış? hiçbir şey yok mu? nerede Afrika’daki sahra altı devlet mi? Bir suçla suçlanacaksınız, cezasını çekecek. Biliyor ki ipin çekmece en tepelere kadar sürecek. Nereye kadar ayrıldı, için istifa etti konu bu konu mahşere kapanana kadar kapalı.”

“Atatürk’e saygı en küçük bir küçük, en küçük bir sorunumuz yok”

Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘içinde, “100 yıl önceydi. Bu toprakları alıcılar, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençler, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler” Sözlerle ilgili olarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘içinde; “Aslında Atatürk’ün ‘Olabilirler’ iddiası cümlesi olarak kurmuş. Orada sorun var” sözlerin hatırlatılması yönünde yanıt verdi:

“Bir kez daha söyleyelim; Atatürk bunu ne için Kurtuluş Savaşı’nı anlatmak için söylüyor, birileri de diyor ki; ‘Bunu söyleme bu doğru’ değil. Onlar o zaman Kurtuluş Savaşı’na, işgale direnmeye, Yunanı denize dökmeye mi karşı. sahip olan çok sevenleri fesli deli Kadir; ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyor. Milletinde milli mücadele, kahramanlarına saygı, Atatürk’e saygı, cumhuriyetin kazanımlarını sahiplenme en küçük bir küçük, küçük bir sorunumuzda yoktur.

“Millet ittifakı, dürüst bir demokratik olarak savunan bir ittifak”

Biz İyi parti ile partide, bazı bölümlerden aynı şey arasında bir cümlede küçük olabilir, bu milletin yapabildiklerini gösterebilir. Örneği Devlet Bahçeli; ‘Ekonomik pahalılık var yok demek milletin aklıyla alayla, diyen bir üye üye oluyor. Neden? İttifak belki de birazcık farkımızda belki de onun günttifak ve savunulamayan, millet ittifakı ise gerçek farklı renk olarakan bir ittifak. Meral Hanım’ın cümlesinden kriz çıkarabilmek için çok büyük bir siyaset mühendisi olmak lazım. Meral Hanım, ‘Keşke kendi cümlesi gibi de de Atatürk’ten alıntı yaptığını söylemiyor’ demiş, biz de Atatürk’ten alıntı yaptığını Nutuk’u söylediğini söyledik. Anneannem derdi ki; ‘Derdik olacaksa bu kadar olsun’. Darı ile sorun sorun olacaksa bu kadar olsun. Buradan darısına bir saldırı yapmak mümkün değil.” (ANKA)

Leave a Comment