Şenol Güneş’ten Yusuf Demir!

Galatasaray’ın araç takımı Rapid Wien’denna kattığı yeni transfer Yusuf Demir, dün akşam oynanan Kasımpaşa – Galatasaray müsabakasıyla sarılı formayla ilk maçına çıktı. Yusuf’un yerli olmamasında oynayaya ise tartışmaya yol açtı. Konu ile ilgili olarak A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş konuştuk.

Galatasaray’ın takımı Rapid Wien’den kattığı yeni transfer Yusuf Demira hazırlık maçı, Galatasaray maçıyla sarı kırmızılı formayla ilk maçına çıktı.

Yusuf’un yerli olmamasında oynayaya ise tartışmaya yol açtı.

Galatasaray’ın transferi ile ilgili çalışmalara yönelik kattığı Yusuf Demir ile bir açıklama Şenol Güneş’ten geldi. Şenol Güneş, şu anda yabancı olan statüsünde olan Yusuf Demir’i milli takıma almadığı konusundaki iddialarına ilişkin konuşuyorlar.

TV100’den Mehmet Batuhan Ağır’a cisimcik Şenol Güneş, “Yok öyle bir şey. O zaman 16-17 yaşındaydı, zaten Avusturya Ümit millida oynuyordu. Avusturya takımını seçmişti. O periyodik gidiş Mert Müldür‘ü aldım” kullanımları.

Okan Buruk Yusuf’un her şeyi Türk

Galatasaray Teknik Okan Buruk, “Yuuf Demir çok kaliteli, çok oyuncu. Buna oyuna keşkece uygulandı. Yusuf’u Türk olarakabilsek. Her şey Türk olan çocuk milli takımı tercihi olmuş, onu da seçme. Türk olan bir oyuncunun Türk olarak oynaması gerekiyor.

Galatasaray’a ne kadar?

Oyunculuk hakkı Galatasaray, Yusuf Demir ile 4 yıllık imza attı. Sarı-kırmızıyla ilgili olarak ilk maçında giyen Kasımpaşa şuyle ilgili olarak ise borsaya yapılmıştı:

“Futbolcumuza 2022-2023 deplasman için net 650.000 EUR, 2023-2024 deplasman için net 750.000 EUR, 2024-2025 deplasman için net 850.000 EUR ve 2025-2026 deplasman için net 950.000 EUR sezonluk ödenecek.”

Leave a Comment