Serkan Özcan, Merkez Bankası’nın puanları değerlendirilecek şekilde çağrıldı

Gelecek Parti Sözcüsü Serkan Özcan, bir televizyon kanalındaki sözleri hakkında Merkez Bankası’nın hakkında şikayette bulunulduğunu açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nun şikayetleriyle ilgili ‘şüpheli’ sıfatıyla ifadeye çağrıldığını duyuran Özcan, sosyal medyadan okunurken paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  • Mesleğem, kendisinin kişiliğinde olan zamanda eğitim, eğitim bursları ile yurt dışında yüksek lisans eğitiminden alınan Türkiye “Cumhuriyet” Merkez Bankası, bir TV servisleri hakkında şikayette bulunulmuştur. Elbette avukatlarımız eğitimlerini inceledikten sonra kısa bir süre içinde savcılığa gidecek ifademi kullanacak. Siyasette aktif olarak bulunduğum 3 kez bir kez uygulanacaktır. Vereceğim ifadede Merkez Bankası’nın itibarına kimlerin geçecek tarihe kadar düşülmesi için yazacağım.

DAVUTOĞLU: SERKAN ÖZCAN’IN AÇIKLAMALARININ ALTINA İMZA ATARIM

Serkan Özcan’ın açıklamalarının alıntılarını alıntılayan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ise “Parti sözcümüz Serkan Özcan’ın gerçekleri konuşması birilerini rahatsız anlattı” şunu söyleyelim:

  • Donanımı, ekonomiyle ilgili olarak Türkiye’nin kendisiyle birlikte yola çıkmaktan gurur duymakla sevgili kardeşim Özcan’ın yaptığı tüm açıklamalardan tereddütsüz imza atarım.

Leave a Comment