Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Cumhur İttifakı yeşil katliama giderken. Mansur Yavaş yönetimi tarafından Meclis’e gelen Şirindere Vadisi ile ilgili öneren Cumhur İttifakı görünüyor.

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi olması

Ankara Dikmen’de Ortadoğu Üniversitesi’nin yanı başında yer alan Şirinde Vadisi yeşil alanları ile yüz ağaçları ile dikkat çekicidir.

Ankara’nın elinde kalan nadir hava koridorlarından olan, nadir vadi yataklarından Şirindere Vadisi için Cumhur İttifakı anaokulundan geçti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, meclisten geri çevrilen önerisini Şirindere Vadisi’nden açıklamada bulundu.

Başkan Köse, yeşil üzerinden siyaset yapan çevrelere seslendi

Başkan Murat Köse, yeşil üzerinden siyaset yapan ama aslında yeşili önemsemeyenlere söylenmeyen çevrelere seslendi.

Başkan Murat Köse,Şirindere ODTÜ’nün hemen yanında Ankara’nın tam olan bir vadi. Burada beton yığınlarla aşındırmak için kullanılacaklar… Ağaç konusu kara siyaseti temin eden güruh neredesiniz? İstanbul’da Gezi Parkı’nda yapılan düzenlemeye karşı sokakları ateşe verenler neredesiniz? Biz AK Parti ve MHP olarak CHP’nin yeşil katliamına karşı çıktık ve toplantı merkeziniz neredesiniz? diye sordu.

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi olması

Cumhur ittifakı olarak bu beton projeye engel olduk”

CHP ve İYİ Partili Meclis üyelerine de seslenen Başkan Murat Köse, Biz bunu reddederken onlar ‘evet’ dedi. Hiç mi vicdanınız sızlamadı. Yeşil olabilecekna, buranın açılmasına engel olamadınız mı? Biz buradayız Şirindere’deyiz. Biz Cumhur ittifakı olarak bu beton projeye engel olduk. dedi.

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi ulaşım #1

“Millet Bahçesi yapılmalı”

Bu proje alanı içinde olan halkımıza sesleniyoruz. Hiç merak etmediniz haklarınızı biz koruyacağız diyen ABB AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, Şirindere Vadisi için Başkent Millet Bahçesini ve Üreğil Millet Bahçesi’ni örnek gösterdi. Bu güzel vadide ekosistemin ve yeşilin korunabilmesi için darı inşasının daha doğru dürüst söylenecek.

173 bin metrekarelik (173 dönüm) dönüm bahçene dönüştürülerek Ankaralı hizmetine hizmetine vurgu yapan Başkan Murat Köse nadide bir böyle ranta ve betona teslim etmeyi gönlümüz halledemez. Biz Ankaralı hemşerilerimiz adına tüm bu projeye karşı çıktık. Şirindere’de tek bir dahi bile kesilip atılmasına gönlümüz asla olmaz. Ekosistemin tüketilmesine katkıda bulunmaz.

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #2

“Yeşil bölgelerinin en önemli kırmızı çizgilerimizden”

Yeşili korumak sadece AK Parti olarak ya da MHP olarak bizim içeriğinde değil. Aslında yeşil konu hakkında ayrıntılı bilgiler. AK Parti olarak biz şehirlerimizdeki yeşil dokuyu koruyarak yeşil dostu şehirler inşa ediyoruz. Yeşil bölgenin en önemli kırmızı çizgilerimizden. Ekosistemlerin olduğu yeşil alanlar sadece bizler için değil tüm canlılar için önemsemeliyiz. Bu yol Sayın Yavaş’ın başlıyoruz. Başkent Millet Bahçe’mizin, Üreğil darı bahçesi yeşili hassasiyetimizi gösteren en güzel örnekler. burada yeşil dokuyu koruyarak Millet Bahçesi olabilir. diye konuştu.

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi olması #3

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #4

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #5

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasının Millet Bahçesi olması #6

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #7

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #8

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #9

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #10

Murat Köse: Şirindere betonlaşmasın Millet Bahçesi #11

Leave a Comment