Siyanürlü hırsız eve girdi, hırsıza teşekkür etti: O televizyonu helal ediyorum

Fatih Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir evde yaşayan 4 kardeşe 6 Kasım 2019 gecesinde ulaşılamayınca, polis ekipleri adrese gitti, dairenin kapısında ‘Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin’ notunu korutu. Yapılan incelemede Cüneyt Yetişkin (48), Oya Yetişkin (54), Kamuran Yetişkin (60) ve Yaşar Yetişkin’in (56) hayatını kaybetmişti. Evin girişine asılan değil ve evdeki koku nedeniyle yapılan incelemelerde verilerin, siyanür hayatının hayatlarını kaybettiğini öğrenmişti. Öte yandan evde yapılan incelemelerde çok sayıda antideprasan ilacı da bulunmuştu.

Ekran Görüntüsü_3

EVE HİRSİZ GİRDİ

Hayatını kaybeden dört kardeşin 3 yıl önce verilmesinin ardından 36 yıllık arkadaşı Serpil Alkan, hapishane hukuki olarak mücadele etmekteydi. Alkan, AFAD’dan aldığı temiz belgeye rağmen evin mührünü açamadı. İddiaya göre ise, yaklaşık 1 buçuk ay önce mührü kırarak eve giren hırsızlar pantolonunda bulunan televizyonu çaldı.

Ekran Görüntüsü_4

“OYA KARDEŞLERİNE SİYANÜR İÇİRİYOR”

Olayla ilgili konuşan Serpil Alkan, “Oya’nın 60 bin lira bir borcu vardı. O yüzden bu sıkıntı oldu. Kardeşlerine siyanür içiyor. Onlar öldürdükten sonra kendini imha ediyor. 3 cinayet ve 1 katil oluyor. Sonuç bu. Borçlarından dolayı psikolojisi bozuluyor. 3 sene oldu.Şimdi de eve hırsız girdi.Hırsızın sayesinde ben topluluğunda eve gireceğim.Biz iki avukatımızla 3 sene uğraştık.Temiz kağıdımız var.Belediyenin açması lazımdı ama açmadı.Beni oradan oraya yolladılar.Belediye, ‘Kırın kapısı, içeri girin’ dedi. Onu da edemedik. Bugüne nasipmiş” dedi.

Ekran Görüntüsü_5

“HİRSİZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Eşyaları satacağını söyleyen Alkan, “Pazartesi günü eve gireceğim. televizyonu helal ediyorum. Beni 3 sene koşturdular” diye konuştu.

Ekran Görüntüsü_6

“AFAD’DAN TEMİZ KAĞIDI ALDIK”

AFAD’dan temiz çanta aldıklarını söyleyen Alkan, “Olaydan sonra AFAD, bilir kişi, hakime hanım ve benim avukatımla berabere geldik. Bu siyanürle ilgili ölçüm yaptırmak istediğini söyledim. Virüs olur.Ben vicdanen rahatsız olurum’ dedim.Onlar da geldiler.AFAD’dan temiz kağıdı aldık.’Kullanabilirsin, kullanabilirsin’ dediler.Benim 1986’dan beri sanatçı arkadaşımdı.Bir kardeş yaşadık.Oya ve Kamuran ile biz sahne çıkışık. Oradan sonra kardeşten daha ötedeydik 7 buçuk sene biz Oya ile çalıştık.

Ekran Görüntüsü_14

Ekran Görüntüsü_15

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yalovalı balıkçının oltasına rastlandı!  Türk denizinde çok nadirYalovalı balıkçının oltasına rastlandı! Türk denizinde çok nadir
Türkiye'ye güvenmeye karar verildiTürkiye’ye güvenmeye karar verildi
Erdoğan'dan İYİ Parti'ye 6'lı masa toplantısı: "Temenni ederiz ki gözden geçirirler!"Erdoğan’dan İYİ Parti’ye 6’lı masa sonunda: “Temenni ederiz ki gözden geçirirler!”

.

Leave a Comment