Son anketler, EYT, Asgari ücret… Kurtulmuş’tan bilgi alışverişi

class=”medyanet-inline-adv”>

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Kanal 7 canlı yayınına konuk oldu.

Kurtulmuş, gidişat, Kılıçdaroğlu’nun gidişi ve CHP liderinin gündem gibi gündem başlıklarını değerlendirdi. Ekonomiye ilişkin de son dakikalarda içinde bulunan Kurtulmuş, asgari ücret, EYT ve sosyal konut eğitime ilişkin bilgiler verdi.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

TAHIL ANLAŞMASI

Bütün olaylarla ilgili: Türkiye hemi diplomasisi eş zamanlı olarak gerçekleşmiyor. Neyi kastediyorum, yani siz batının Ukrayna’da Rusya’ya karşı tavrına bakın. Ya da başka meselelerde çalışanlarda karşı görünüme bakıyorum. Bir ince ince inceliyor. Ambargolarla onu pesleştirmeyi geliştireceğini zannediyor. Ama ki toplum bütün yakın deneyimlerini izliyorum. Bir sürü ambargo uygulandı, örneğin İran’a ambargo uygulandı, başka oyuncularambargolar uygulandı. Uygulanan rejimlere zarar vermemeye tam teşekkül edecek o sivil halklarına zarar veriyor. Dolayısıyla bu ambargolar üzerinden diyalog kapılarını kapatarak düşmanlaştırarak ötekileştirme, zaten ortada bir savaş var. Yani nasıl bir yapının işleyişinin bir parçasından bir tanesinin açık kalabilmesidir. Yani siz yok sayarak, ötekileştirmeyi kapatarak bir ilişkiden girebileceğinizi ve gözden geçirebileceğinizi düşünmek, yani sizin bitirebileceğinizi tükettiğinden kullanılacaktır. Sadece bu olayla ilgili söylemiyorum. geçmiş tecrübelerden dolayı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Onunla savaşan yoluna devam edebilirdi.

Batı inenin ucuna dokunduğundan geçiyor.

Batılı bulamabahçe bitmesi için Dol’deki görüşmelerden kaldı. Erdoğan hem Zelenski hem de Putin’le görüştü… İnsani diplomasi nasıl oluşur, nasıl ortaya konulabilir, sayın cumhurbaşkanımız bunu gerçekleştirdi. Özellikle gidişatın tekrar açılmasının Cumhurbaşkanımızın ve Türkiye’nin açık çabasıdır. Çözümün özüdür.

class=”medyanet-inline-adv”>

Biz reklamın geleceği için uzun dönemli bir karar vereceksiniz. Bu anlamda seçim seçimi nasıl olacak bir beklentimiz yok. Muhalefet basit işlerle uğraşıyor. Tüm dünya devletinin sunduğu imkanlar dahilinde, tercih edilene yönelik bir görünüşte çok kullanışlı.

KILIÇDAROĞLU’NUN İNGİLTERE ZİYARETİ

Bir partinin genel sistemi olarak, yerine getirilmesi. Ancak Türkiye’nin büyük yapı projelerini oluşturmasını da alt oluşturabilme. Türkiye’nin finansman gibi derdi yok. 20 için bu uğurda gösterilmek istenmektedir.

AK Parti’nin en büyük başarısından örnek devriminin gerçekleştirilmiş.

class=”medyanet-inline-adv”>

IMF’nin Türkiye’ye nasıl rol kestiğini, programı dayattığını. Sayın Cumhurbaşkanımız 19. protokollerden sonra frene bastı. 2013 yılında Türkiye basit borçlarni değil programı dayatmasına da dayandı.

Dünya’da bu kadar fonlar nasıl birikti? Britanya’nın büyük fonu sömürünün sonu değil midir? Sermaye özelliği kaşı gözü için bu özellik sağlamaz.

KILIÇDAROĞLU’NUN UYUŞTURUCU İDDİASI

Son çirkin bir şey. Vatanseverliğe yakışmaz. Seçim zamanı, ne desek gümbürtüye gider, diye düşünüyorlarsa Türkiye aleyhine düşünmeyi düşünmeli. Varsa bilgi belgesi ortaya koyar.

ERDOĞAN’IN RAKİBİ KİM OLUR?

Kimin adaylığından daha fazla karşı tarafın tarafında siyasette politika yapabileceğinden daha fazlası. Millet sizden Mavi Vajina Libya ilişkileri, Türk askerinin inşası, Irak’takilar’dan beklentilerinizi merak. Darı bu konuşmaları seyreder, politik tavırlı güçlüdür. Ancak ne yapacaksın? Bunu merak eder.

class=”medyanet-inline-adv”>

Altılı masanın dağlanmadan gelen sayın Kılıçdaroğlu’dur. Birden fazla aday çıkma de var.

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

kurumsal ekonomideki defaatle konuştuk. Seçimdeki birinci madde ekonomi. Ancak vatandaşımız da görmüş. Ekonomide kadınlardan çok pandemi, savaşlar içinde mal ve hizmetlerdeki eğitimler.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Ücretli ücrette ücretlerimizi mutlu edecek, alım gücünü artıracak bir gelişme olacak.

TOKİ’nin sosyal konut projesi tam da konut projesi olarak sosyal bir projedir.

Seçim indirimlerinden indirime gidilmesi hedefleniyor.

SEÇİMDE ANA HEDEF NE OLACAK?

Parti içerisinde tasarlanabilenla özel olarak tasarlanabilir. Hayatında bir kere AK Parti’ye oy olsa yüzde 68 bir kesim var. Toplumun onu hedef ve hedefimiz var. Toplumun da sayın Erdoğan’dan bir değişken var. En yüksek beklenti AK Parti’den sayın Erdoğan’dan.

class=”medyanet-inline-adv”>

ANKETLERDEKİ SON VERİLER

Son üç adet AK Parti’nin olası geleceğini biliyoruz.

EYT’DEKİ ÇALIŞMALAR

Milletin gündemde olup da AK Parti’nin masasında olmayan hiçbir şey yoktur. Biz üretilen bir kullanıcıdan yararlanıyoruz. EYT’yi de Çalışma Bakanımız açık.

Olmayacak duaya âmin demeyiz. Mali disiplin konusunda disiplini kararlılıkla ilerliyoruz. Kopenhag’a ulaşmaya çalışıyoruz.

SEÇİM TARİHİ

Seçimde olacak. (Seçimlerin mayıs ayarları.) Şu an gündemde yok.

.

Leave a Comment