SON DAKİKA | Altın ve dolar için geri sayım başladı! 5 gün sonra belli olacak: ‘Oyunun sonu önemli, büyük ralli…’ – Finans haberlerinin doğru adresi

Son dakikalar: ABD’de enflasyonun beklenmeyen üzerinde altın ve dolar piyasasını alt üst etti. ABD’de düşmeyen son ayda düşüşe nedeniyle, ABD Merkez Bankası Fed’in yüklemeli faiz artışlarına devamına ön bütçeden artış gösterdi.

Bu ayki toplantıda 75 baz puanlık faiz sınavına kesin gözüyle bakılırken 100 puanlık faiz tercihi de yüzde 20’ye yaklaştı. Fed’in enflasyonu dizginlemek için para politikasını daha hızlı bir şekilde sıkılaştırmaya devam etmek için yoğunlaştırılmış tahminler, 20-21 Eylül’deki FOMC toplantılarına kadar ABD Doları’nı desteklemesi bekleniyor.

FAİZ BEKLENTİLERİNDEKİ ARTIŞ DOLARA DESTEK VERDİ

Artan faiz bekleniyor.yle dolar bu hafta güçlendi Dolar haberi sonrası 1 kazançla 110 çıktı. Dolardaki yükseliş euro/dolar yeniden 1’in gözündeki ülke paralarında da hızlandı. Son haftalarda 18, 20 üzerinde dar bantta gören alıcı dolar/TL ABD patlamasının ardından 18,27’yi görerek yıl içi gelişenni bitiriyor. Kur bu sabah ise 18,26 seviyesin değerleniyor. Euro/TL ise 18,18 TL seviyesinde bulunuyor.

iStock-1366430351

GRAM ALTIN ​​990 LİRANIN ALTINI GÖRDÜ

ABD’de şişirme sezonunun beklenmesin önümüzdeki günlerde açıklanacak önümüzdeki Fed’ faizimi satın alınacak öğrenciler altın fiyatını vurdu. Veri sonrası son 2 günün en büyük olayını gerçeği bugün 1695’e kadar geri çekildi.

iStock-486762820

Gram altın fiyatları da ons düşüşü takip etti. Geçen 1000 liranın açıklamalarını anlatarak olan haftasını anlatışını anlatın. ABD patlamadan 1016 liranın üzerini gören gram altın veri sonrası yeniden geri çekildi. Altının gram fiyatı bu sabah 990 liranın kızı gördü.

iStock-961851002

“ALTIN ​​İÇİN ÖNEMLİ OLAN OYUNUN SONU”

Bloomberg Intelligence stratejisini söylüyor Mike McGlone, borsanın altın için önemli bir ölçüt olduğunu. Çünkü geleceğinin üstün performansından aday olabileceğini kaydediyor.

Ayrıca uzman isim, “Fed’in 40 yıldaki en agresif sıkılaşması ve doların güçlenmesi, altın için güçlü rüzgarlar. Ancak parlak metal için tipik olarak olan zorlu sonu. Bir merkez bankası faiz artırımlarını durduracak. öğrenciler, dünya resyona giriyor” diyor.

iStock-167767860

BÜYÜK RALLİ BAŞLANGICI

İzlenecek en önemli göstergeler GSYİH verileri, Çin’in sorunları ve Ukrayna’daki savaş. Analiste göre, altın için bir dibin, küresel GSYİH’de bir dip ile çakışması mümkün. McGlone, bundan dolayı ralliyi anlatabileceklerini anlatabilecek. Bu aile analist, “Tarihteki çoğu merkezde şişmela tartışmak için satış mağazasısi, küresel GSY’nin toplamaya devam etmek için iyi bir neden. GSYH’nin negatife dönüş ve 2008’de 700 dolar denk düşmeyle altın 2020 ilk yarıda 1.700 dolar direncini kırıyor. 2022’de paralellikler görülüyor” şeklinde değerlendirmede bulunuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dolar/TL kurunda günün ilk dilleriDolar/TL kurunda günün ilk dilleri
Asgari ücrette zam şekilleniyor: En az 7 bin 500 lira...Asgari ücrette zam şekilleniyor: En az 7 bin 500 lira…
Milyonların güveni Erdoğan'ın açıkladığını açıkladı!Milyonların güveni Erdoğan’ın açıkladığını açıkladı!

.

Leave a Comment