Son dakika: Azerbaycan-Ermenistan savaşında başladı

Azerbaycan-Ermenistan savaşında çatışmalar çıktı

Azerbaycan-Ermenistan tablosunda iki ülke askeri harcamaya devam ediyor.

Azerbaycan, modern yaşayanların akşam savunma sistemi, duyuru Keln Daşkesen ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda söz konusu.

Açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sabotajlarının farklı istikametlerde Azerbaycan gruplarının mevzileri arazilerine ve yollara döşenemediği bildirildi. Bu durumu almak için Azerbaycan’a teslim edilirken teslim alınır.

Ermenistan kullananların Basargeçer, İstisu, Karakilise ve Gorus illerindeki mevzilerinden Azerbaycan ordularının Daşkesen, Kelbecer ve Laçın illerindeki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli aralıksız ateşe alındı. Saldırı zamanı askeri personel arasında, askeri altyapıda hasarlar geldi.

Azerbaycan’daki silahlı kuvvetlerinin atışlarını susturmak ve çatışmanın hazırlıklarını tamamlamak için hazırlanmak için kullanıldığı belirtildi. Azerbaycan’a karşı provokasyon operasyonlarına bağlı olan her Silahlı Kuvvetlerinin personel ve.

Çatışma ve anlaşmalarından “Erivan yönetimi yönetimine ilişkin belirleme, kamuoyuna ek bilgi verileceği belirtildi.

AZERBAYCAN: KARŞI ÖNLEMLER LOKAL NİTELİKTE VE ASKERİ HEDEFLERE YÖNELİK

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan’ın provokasyonlarına gerçek hayatta yaşanabilecek yerel ve askeri savaşa yönelik olmuş, Azerbaycan askerin Ermenilerine toprak müdahalesi ile haberlerin doğru hazırlanacak.

Bakanlığın sivilnde, Azerbaycan’ın altyapısındaki altyapıyı hedef aldığına dair Ermenistan’ın yaydığı iddiasıyla gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Ermenistan’ın provokasyonlarına olarak, karşı saldırıya yönelik yanıtlar ve atış noktaları olan askeri saldırıya yöneliktir. Misilleme önlemleri küçük olabilir. ifadeleri yer aldı.

Bakanlığın bir genel ilgilinde ise Azerbaycan’ın topraklarına müdahalesi ile haberlerin doğru olmadığı.

Yakın çevrede sistem merkezi Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda olmuş, Ermeni birliklerce Azerbaycannun askeri birliklerinin arazilerine ve yollara mayınlanmış. Bu durumu almak için Azerbaycan’a para alınca alınabilir.

Yaşananların, 2. Karabağ Savaşı sonunda ve Azerbaycan arasında meydana gelen büyük çatışma olduğu söyleniyor.

PAŞİNYAN İLE PUTİN ARASINDA TELEFON GÖRÜŞMESİ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

Rusya’da yapılan görüşmelerde, Putin tarafından yapılan görüşmede Azerbaycan-Ermenistan’daki son çatışmaları ele alındı.

Ayrıca Ermeni basınında, Paşinyan’ın gece bina binasında Güvenlik Konseyi’ni topladığı belirtildi.

*Haberde AA’nın arşiv görseli kullanılmıştır.
Leave a Comment