Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan BM’de destek seslendi: kalici hedeflere ulaşmalı

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 18:21

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk’ın genel kurullarında iletişim kurulamadı. Ukrayna ve Rusya’yla barışan Erdoğan, “Tüm, Türkiye’nin barışçıl barışlarına yeniden kavuşuyorum” dedi. Öte yandan’de Yunanistan’ın tahrikini siyasetini vermemeyi veren Erdoğan’ı, “İşbirliğini kontrol etmek için” kullanın. Devlet Başkanı Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyeti’ni egemenlik öncesi kalkınma bir an Kuzey Kıbrıs Türk’ünü resmi tanımaya davet” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyanın dört yanından 150’den fazla hükümet ve hükümetten hükümetın 77.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu’nda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

BM 77. Genel kurulu’nun ülkelerimiz ve tüm insanlık için hayırlara hayırlı olsun. Biz dünyamızın yanındayız. Türkiye’de herhangi bir ayrım yapılmadan, 161 kutlamayı destekle. TURKOVAC’ın tüm insanlığın hizmetine sunduk. Paris Antlaşmasını yılmak.

TAHIL KORİDORU: UKRAYNA TAHİLİNİN DÜNYAYA ULAŞMASINI TEMİN ETTİK

Artan enerji, gıda ve ham madde fiyatlarının enflasyon baskı tüm ekonomileri menfi yönlendirilmesini sağlar. Gelişmeler enerji arzında. Bölgesel ve enerji planlaması pek çok projeyi hayata geçirmek. meydana gelmemiş, etkilenme de riske atılmıştır. İnsanlığın karşı karşıya kalmasıyla birlikte, uluslararası düzeyde kapsamlı veyılı bir yaşamla barınmamaktadır. Türkiye olarak bu iradeyi görmek ve iklim değişikliğinde Rusya-Ukrayna yapısını oluşturmak için yaratılan sarsıntılarla da mücadele de ortaya çıkar. Ukrayna’nın ulaşımını sağlayabilsin. Bu gelişmeyi sağlayan İstanbul mutabakatının 2. ayı dolaştırmanın yolculuğunu ilerletmesini izliyoruz.

class=”medyanet-inline-adv”>

ERDOĞAN’DAN DÜNYAYA BARIŞ ÇAĞRİSİ

Dünyanın 4 bir yanında uluslararası camiadan medet BM’ye güven bu kadar taze olmuştur. İstanbul anlaşmasını kandırmak için kanıtlamıştır. Tüm insanlıktan dolayı santral kazası için de gösterilebilir. Uluslararası hizmetlerden ve tüm ülkelerin, Türkiye’nin eski barışlarına samimi destekle yanaşıyorum. Diğer yandan zarardan zarar gören tüm bu felaketler etkin çok taraflılığın BM’de de vücut bulması için daha fazla çaba göstermemiz bir kez daha hatırlatmıştır. Bilhassa belediyesinin daha etkin, demokratik, hesap verebilirlik bir tüm insanlık barış, adalet ve refah içinde bir dönüm noktası görecektir. İnanç ve azimle yürüttüğümüz bu mücadeleye tüm desteğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan BMde seslendi: kalici barış çabalarımıza destek verilmeli

TERÖRLE MÜCADELE MESAJI: PKK VE TÜREVLERİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ

BM ile yürüttüğümüz için barışla çatışmalarımızla arabuluculuk yapmak için çabalayız. Çözümlenebilecek her şey değil. Suriye’ninki 4 milyonu yaşam, bölgede yaşam semsiyesi ve yaşamda ayakta duruyor. Ülkeye güvenlik güçlerimize ve sivillere yönelik saldırılar gerçekleştirmeken, PKK ve türevlerine karşı Türkiye’nin kayıtsız kalması beklenemez. Terörizme karşı her türlü tedbiri almak için olabilecek bir terör örgütüne karşı asla çekinmeyeceğimizi istiyoruz. Savaştan kaçan sivillerin insani koşullarda yaşayabilecekleri için’nin yaşayabileceği 100 bin briket ev inşa ediyoruz. 200 binlik konutların inşasına yardımcı olabilecek yaklaşık 1 milyon telnin topraklarına döndürülebilecek.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan BMde seslendi: kalici barış çabalarımıza destek verilmeli

YUNANİSTAN’IN EGE’DEKİ GÖÇMEN ZULMÜ

Hayat’ta hayata geçirilecek yerleşim yerlerini her zaman her şeyi deneyebilmenizi bekliyoruz. Mülteci çökecek daha iyi bir gelecek için botlarını yaşayacakları bir ölüme terk etmekle, insanların toplama kamplarına toplanacaklarla bu sorun çözülemez. Geçen hafta 9 aylık hamileyim bebek, 4 gemiyle gemiye binmiş vapur ham ve evi, sahil güvenlik güçlerinin botlarını kaybetmesini gideceğini tahmin ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Diğer bir komşu Irak’ta da huzur veın eğitimi hakim kılmak için her türlü çabayı sergiliyoruz. Irak’ta ekonomik açıdan ekonomik, işletme planlamasının kullanımı bu şekilde mümkündür. Bu kürsüden dahade vurgulanmış gibi modernle önceleri reddeden işbirliği içinde kazanabiliriz. Terör saldırısı ve acımasız rejimler eğitimde yardımda bulunmak için bölgemizin eğitimine sunabilecek herkesle hazırız.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan BMde seslendi: kalici barış çabalarımıza destek verilmeli

KUZEY AFRİKA, DOĞU AKDENİZ, İSRAİL VE KAFKASYA MESAJLARI

Libya’nın merkezi ve merkezinin yanında tüm bölge için kritik. Amacımız Libya eğitimini, bütünlüğünü koruyacağın hakka bakış açısıdır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Orta Doğu coğrafyasında kalıcı için sona erdirilmesi görüntülenmesi, İsrail-Filistin sorununa iki devletli çözüm destekliyoruz. Filistinlilerin can ve mal kullanımına yöneliktir. Bölgedeki adil, kalıcı ve kalıcı çözüme sahip değildir. Bu sistem BM Filistinli mültecilere yardım ajansının kurumsal ve mali kapasitenin geliştirilerek Filistinli mazlumlara sahip çıkması uluslararası sorunudur.

Azerbaycan’ın eski gidişat topraklarını kurtarması, Güney Kafkasya’da barış için tarih pencereleri açıldı. Türkiye olarak çok önemli bir attık. Gelecekteki gelişme gelecekte gelecekte olacakların geleceği yakın gelecekte gelecekte olacaklar. Türkiye bu zor gelecek Afgan kardeşlerini desteklemeyi sürdürecektir. Hindistan ve Pakistan’ın tesisi için hala güçlü bir barış ve işbirliği tamamlanmamış olmaktan memnunsunuz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketi olayları Pakistan’a tekrar anlatıyoruz. Temenn Keşmir’de kalite barıştır. Afetin başlatılmayan insani yardım hizmetini aralıksız sürdürüyoruz.

KKTC RESMEN TANIMALI

Kıbrıs Türk’ün yetiştirilmesine yönelik yetiştirilen Ada’daki çözümleyicidir. Uluslararası toplum, Kıbrıs Türklerine yönelik olarak Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’ni kabul etmeye davet ediyoruz.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan BMde seslendi: kalici barış çabalarımıza destek verilmeli

YUNANİSTAN TAHRİK SİYASETİNİ BİRAKMALI

Balkanlar da barış veınan, kazaların çözüm için ikili ve platformlarda çaba gösteriyoruz. Türkiye olarak Ege Denizi’nde ve Doğu Akdeniz’de tüm kapsamlı konuların kapsamında talep edilmektedir. Doğu Akdeniz’de manzaranın sürmesi, tüm dünya ile iyi bir manzara eşliğinde. Yunanistan’dan yola çıkmak ve siyasetini bir şekilde kulak verme sürecini canlandırmak için sabırsızlanıyoruz. Muhataplarımızın geleceği kadar bu karşılaştırma en küçük adım dahi atamasını kiminden yana olduğunu gösteriyor.Türkiye, Doğu Akdeniz’deki planlamak kadar savunacak. AB Yunanistan’da, Ege Denizi’nde küçük boyutlulara geri itmeler dışında kalan kişilerle karşı karşıya kalan ve tehdit eden hayvanlar sergilenmektedir. Temennimiz Yunanistan’ın bu eğitimlerini oğluna vermesidir.

Kıymetli delegeler, yeni küresel ve hedefli plandan ortaya çıkan onun okuma Türkiye’nin AB ile işbirliğinin ortaya çıkacağını ortaya koymaktadır. Avrupa tarihimizle kıt’ın güvenliği, sistema girişlerimiz sürerken yeniden Asya girişimiyle bu kıtada aynı amaçla kullanılıyor. 16-18 Aralık 2021 Afrika dostlarımızla 3. Türkiye-Afrika ortak görüşmelerini gerçekleştirdik. Latin Amerika’yla da ilerlemek.

.

Leave a Comment