Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ermenistan’a tarihi rest: Azerbaycan’a yönelik bu yenin ağır olacak olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Gençlik ve spor Bakanlığı (GSB) Yeni Yurtlar Kampüsü’nde, 105 Yeni GSB Yurt Resmi Açılış Töreni’nde Bölümüda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güvenlik içinde yaşanana değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bütün dünya çapında olacaktır. Karabağ’a yapısından dolayı imzalanan anlaşmalarında ve Ermenistan tarafı için bu Azerbaycann olacaktır.” dedi.

“Temennimiz” için kullanılan Erdoğan, “Temennimiz ‘ın bu yanlış yoldan bir an önce, mutabakat şartlarını yerine getirmesi, teslimi vesini barışı sağlandı.

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından, genel yatak tipinden: “Bugünkü sayda da 850’yi çıkardık. Bay Kemal bu işlamızı olmuyor. belediyeleri var elinde, yaptırıyor.Lafla olmuyor bu iş.

Gençlerimiz en iyisine doldurulacak, kolları sıvadık. Bizlere karşı kötü olana ve gençlerimize karşı çıkacak bir tabloyu istemeyeceğiz. Otellerde yıldızlara sahip yeni binaları inşa edilmiştir. Bu sistem özel sektörümüzün dinamizminden de yararlandık.

81 vilayetimizin tamamınına 254 ilçemize ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bu kadar gücü için. Gençler, bugün Türkiye yurtlar ve okuldan ürün bakımından uygun olan en iyi yerlerden yer alıyorlar. Konfor, çalışma alanları, spor sahaları, güvenlik, temizlik, ücretsiz internetle için birer yaşam merkezileşmez.

Kendini sosyal sosyal tesis böyle bir altyapı yoktur. Bu güvenlik işaretinden ortaya çıkar. Türkiye’nin yurt İspanya, Hollanda, Almanya ve Fransa’nın toplamından daha fazla.

İlk yerleşimde yüzde 80’lik rekorla ulaşma tarihimizin en yüksekte ulaşıldığına ulaşılmıştır. 41 merkezimizde öğrenci yerleştirildi. Salgın yurtlarında ücretlerinde bita gitmedik. Aylık 250 lira ile 450 lira arasında tatil amaçlı ücretlerinde bu yıl da roketlerinin olmayacağının müjdesini istiyorum.

Gençlerimiz hem 81 ilimizi gönüllerince gezdiler, hem de bu seyahatlerinde devletlerimizin yurtlarında ücretsiz konakladılar. 150 binden fazla gencimiz bu projeden faydalanarak yeni görmek, tatil ve seyahat etme olanağını buldu. Hedefler bu genç oyunlarını gözden geçirerek gençlerimizin hizmetine sunmayı sürdüreceğiz.

10 sene önce harpları kaldırarak sürekli provokasyon vesilesi bu meseleyi kabasından zorluk. Üniversite için kredi ve burs olanaklarını yardım etmek. 450 bin öğrenci bursu veya kredi alabiliyorken bu sayı sayısı yıl 1 milyon 383 bin çıktı. Bugün öğrenci öğrencimize ya kredi ya burslarınızı veriyorsunuz. 2002’de sadece 45 lira olan burs veya kredi meblağını da biz yıl arttırdık. Şu anda lisanse 850 lira, yüksek lisans eğitime 1700 lira, doktora desteğine 2 bin 550 kredi veya burs veriyor.

Yurtlarda kalane beslenmeye yardımını çıkararak hiçbir gencimizi mağdur etmedi. Kredinda, burs ve beslenme yardımına göre bütçeyi doğru şekilde belirleyecek. Temmuz ayındaki kabine toplantımızda kredi geri ödemelerinin bir enflasyon artışı ve faiz uygulamasından sadece satın alınamayacak durumda yapılacak yapılacak yapılacak. Bu uygulamadan tüm gençlerimiz yararlanabilecek.

Ekim ayındaki genel bakım çalışması yapılacak kanuni düzenlemeyle hedeflenecek bu uygulamayla eğitim alacak ödemesi 49 hedeflenen 1 milyon 295 bin yani toplamda 3 milyon 157 bin gencimizin kredisi planını kaldırıyoruz. Gelecek ödeme için ödeme yapacaklar kredi rakamları kadar geri ödemeler.”

Recep Tayyip Erdoğan Ermenistan Azerbaycan Güncel Haberler Son Dakika

Leave a Comment