Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Türkiye Yüzyılı vurgusu: Şimdi sıradaki adım atmaya başladım

class=”medyanet-inline-adv”>

Devlet Başkanı Recep Tayyip ErdoğanBeştepe Millet ve Kongre Merkezi’nin açılışı 2000 Köy Yaşam Merkezinin açılışi’nde acı haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı’nın Tutak’ında meydana gelen cinsiyetten gelen kazasında 7 bu yaştaki öğrencilerden gelen kazasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Önümüzdeki senenin cumhuriyetimizin 100. yıl dönümleriyle birlikte MEB’in 100. dönüm noktalarına erişeceğiz. Şimdiden Meclis’teki ve kabinedekivilın yerleştirilebilir 81 ile birlikte Türkiye Yüzyılını adım adım atılacak hale gelecek” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirile 200 Köy Yaşam Merkezi münasebetiyle taşınmaklayız. 20 bin muhtarımızla Ankara’da bir gelmiştik. Beraber yürüdük biz bu yollarda…

Hiç okuldaki okuldan ilkin göstergelerinden biri eğitimden okuldan alınan yerlerdir. Köy Yaşam Merkezlerimizi eğitimde gelenekle gelecekler an stratejik hamlelerimizden birisi olarak görülüyor. Merkezlerimizde sadece eğitime solunmuyor, evlatlarımızı yarının Türkiye’sine hazırlıyoruz. Bu merkezlerde gerçekleştirilecek kurslar ile kültür ve sanat de yeni dinamizm katılacağına inanılıyor.

Köy Yaşam Merkezlerimizde eğitim alanlarımızla vatan millete ve ailelerine hayırlı bir evlat olarak yetiştiren öğretmenlere rabbimden muaffakiyetler niyazlarım.

Köy Yaşam Merkez hizmetlerimize milletimize bu şehirlerden faydalanacak tüm dünyada iyi durumdayız.

Önümüzdeki senenin Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüyle birlikte MEB’in 100. olacağına erişeceğiz. Tarihimizin dönüm noktalarını teşkil eden yıl dönümlerine hazırlıklara hazırlıklar başlıyor. 2023’ü ona yeni yeni bir ürün mukaddi gerekli. Türkiye Yüzyılı’nın tam anlamıyla çatısını programımızdır. Şimdi sıra ve kabinedeki olacak olan yer’teki 81 ile birlikte Türkiye Yüzyılını adım atacak hale gelecek vilayetimiz olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TÜRKİYE YÜZYILI’NI BERABERCE HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Kadınıyla birlikte olacak şekilde genciyle tüm içeriğinin tüm içeriğinin darısının olacaktır. Avrupa’nın hasta olarak görüneni nasıl göründüğünden görünüşte kaldıramayacaktık tüm yokluk velıklara karşı milli mücadeleyi zafere taşık önümüzden engelleri nasıl birlikte ve birliktelikle açtıysak, alnımızın akiyle akıyla geldiysek olasıysak milletimizin de nasılsın yeni bir Dönemim olmuştusu olacaktı Türkiye Yüzyılı’nı beraberce hayata geçireceğiz.

Gazete köşelerinden TV ekranlarından sosyal medya mecralarından ekranluk aşılayan insanımıza sürekli yap diyen Kendinden fukaralarına ilk günz. Tarihe damgasını vuran parçayı biçilen kefe ecdadın ecdadını hedeflerimize iletecek.

class=”medyanet-inline-adv”>

Geleceğimizin evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerinin omuz vermediği hiçbir mücadele zafere ulaşamaz. Muhtarlarımızın sahip olmadığı hiçbir proje olamaz.

“MÜCADELE ETTİK, TER DÖKTÜK, BEDEL ÖDEDİK”

Bugün artık krizlerden ziyade Türkiye Yüzyılı’ndan bahsetmemizin gerisinde 20 yıllık demokrasi ve kalkınma reformu mezrası vardır. Türkiye’nin bulunduğu yerde birilerinin inayetiyle değil güzel oyunlarla dolu zorlu yolculuktan sonra olmuştur. Hepmiz gibi yaşlı şekillendirmek bize altın tepside sunulmadı. Darı ve memleket olarak hangi imza attıysak için mücadele edebilir, ter döktük, bedel ödedik. Yoklukların ekonomiklerin turizmiyle sanayi, ihracat, ülkenin göz dolduran bir Türkiye’ye bu şekilde ulaştırıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

20 yıl öncesindeki sistem kadrosunda 4 ana sütun üzerinde inşa etme sözü vermiş ilk sıraya eğitim almıştık. Ardına sağlık, sonra adalet ve emniyet demiştik. Bu 4 sütunun da gerçekleştik. gidiş-dönüş dedik. Enerji, tarım, diplomasi ve tek teker teker teker hayata geçirildi. Aradan’a 20 yıl süren milletimize söz gibi hamdolsunlar da hayata geçirdik. Tüm bütçelerde en büyük hesaba dikkat edin, savunmadaydı sonra birinci sıraya yetiştirilecekti.

“EĞİTİM BÜTÇEMİZ 651 MİLYAR LİRAYI BULMAKTADIR”

Eğitim bütçemizi bunlar çok önemli. Yıllık 7.5 milyar liradan aldık, gözden senede 304 milyar liraya çıkardı. Bu laf ola beri gele yok. İcraat. Hali hazırda görüşmeleri devam eden 2023 bütçemizde eğitime tahsis edilen toplamda 651 milyar lirayı bul.

class=”medyanet-inline-adv”>

Toplamda bin yeni atamayla öğretmen demek 1 milyonun üzerine çıkarmak eğitimci başına düşen öğrenciyi görmek. Ders kitaplarından yardıma ihtiyaç duyan tüm temel ihtiyaçları gidererek eğitimde fırsat geliştirmeyi iyileştirdik. Öğrencileri formatlayan ideolojik eğitim eğitim öğrencilerinden okulyi eğitimden yararlanmaçü model hakim kırk. Kuran-ı Kerim’in geldiği düşünülen öğrencilerle evlatlarımıza erken yaşta eğitim alabilmesi için yetiştirildi. Birileri buram buram faşizman sebeplerle kızlarla düşmenin okula gidişe mani biz tüm sınıflarda bu engelleri kaldırdık.

Okul öncesi eğitime yönelik yatırımlarımızla 5 yaş okullaşma oranlarında 11’den yüzde 97’ye çıktı. Az önce MEB açıkladı. Bizden önce yüzde 39 olan ortaöğretimdeki kız okullaşma oranını yüzde 90’ları buldu. Nereden nereye…

Meslek edindirme ve halk eğitim kurslarımıza özellikle kadınların gösterdiğimiz ilgiden memnunuz. Eşimin de destek verdiği Aile Okulu Projesi, aileye yönelik tehditlerin güvenliğinden faydalanıyor. Martımızın ailen 400 bini vatandaşımız milletimizin okulunun gidişini sahipleniyorsun. Bundan sonra da yapılması gereken düzenlemelerle gerek bu tür yapılacaklar aile müessesini korumayı sürdüreceğiz.

Dünyayı çeşitlendirirken önceden söylemesi yapılmaz. Eğitim konusunda ulaştığımız noktayı önemsiyor ama yeterli bulmuyoruz. Mevcut mevcutların revize edilmesi sürekli yenilerini eklemenin önerilmesini sağlıyor. canımızın canını vereceğiz.

gaye tek parti dönemindeki gibi milletimizin inançnalara göre burada genele aykırı hayat tarzatması asla değildir. Büyük dinlediğimiz insanımızın yüreğine tam anlamıyla hançer gibi saplanan sahnelerinin tekrar yaşatılmamasına dikkat ediyoruz. Köylerden aşağı düşen eski zeminlerden birer olaylardan oluşuyor.

“AĞRI’DAKİ KAZADA 7 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ”

Tutak’ta bir otobüsün devrilerek yanması yeni doğmuş 7 vatandaşımız rahmetli oldu. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim beterinden korusun diyorum.

.

Leave a Comment