Son dakika ehliyeti kötü haber geldi! Bunu yapanların yanına 4250 TL ceza gidecek

Son dakika ehliyeti kötü haber geldi! Bunu yapanların yanına 4250 TL ceza gidecek – Türkiye’de ehliyet ve araç için kritik haber geldi. Trafik trafik ile ilgili yeni haberlere yansırken cezalara yüzde 50 zam tahmin edildi. 12 paylaşım yayında Yurt İçi Endeksi yayınlıyoruz. Yeniden değerleme yöntemine başvurmadan bomba gibi düştü.

Türkiye’de Kasım ayı itibari ile yeniden değerleme yayınlanmaya paylaşıldı. Bu süreçte trafik cezaları da aynı oranda zamlanacak. Devlet Başkanı Erdoğan’ın bu oranı, yüzde 50 oranında indirilebilir gibi bir şey barındırıyor. Bu gidişte olumlu karara varma bir çocuk ceza 953 ve parkye başvuru ise 436 TL’ kadar kadar.

Trafikte sıkışıklık çekmekte ve geçmiyorsanız bu haber cebinizi geçecek. Türkiye’de yeni yıl cezalara ciddi oranda zam geliyor. En fazla yüzde 70 oranında zam uygulanırken yeniden değerleme yöntemi 122,93 olarak belirlenir. TÜİK tarafından oluşturulacak 12 vergiye göre vergilendirme geliri içinde bulunabilecek yerlerdeki trafik ve cezalara yönelik zam yapılacak.

TRAFİK CEZALARINA REKOR ZAM

Trafikte uygun olmayan sürücülük ve arabalarına yeni kullanımlarda kullanıma yönelik zam geldi. Bu duruma örnek olarak verilen kişilerin seneleri ile yeni durumdaki zamlı şirketleri de paylaşıldı. Bu kullanıcı tarafından alınacak ikinci bir karar ile hem düşürülebilir hem de arttırabilir. Konu ile ilgili resmi açıklama yapılmayacakken yüzde 122,93 12 aylık maaşlara göre zamlı cezalar:

  • Ruhsatsız aracın kullanımının 166 liradan 370 liraya,
  • Emniyet kemeri takmama, park sınav kuralları 196 liradan 436 liraya,
  • Engelli araba işgali 392 liradan 874 liraya,
  • Kış güvenlik önlemi 2 bin 534 liraya
  • Alkollü araç kullanmanın bin 906 liradan 250 liraya
  • Seyir halinde cep telefonu kullanmak, kırmızı ışık hedefi 427 liradan 953 liraya yükselecek.

Cezalar adresinize gönderilecek.

Leave a Comment