SON DAKİKA | EYT çıkmadan yaptırmanız şart! Prim eksiği olanlar! 6 adımlı yol haritası açıklandı – doğru adresi doğru adresi

Son dakikalar: Emeklilikte Yaşalanlar (EYT) için dünyada konuşulmuş ancak Çalışma Bakanı Vedat Bilgin koymuştu. Bakan Bilgin sadece EYT’linin merak edebileceğine masadalarında tek bir seçim olduğunu. Çalışmaların ilerleyişi vurgulayan Bakan Bilgin, EYT kanunu için ayını işaret etti. “EYT ne zaman çıkacak?”, “EYT’de masadaki formüller neler?”, “Nasıl bir yol haritası izlenecek?” İşte Emeklilikte Yaşalanlar için son yaşanan gelişmenin detayları…

SON DAKİKA: EYT İÇİN EKSİK PRİME 6 ADIMLI ÖNERİ

Sabah’ta haberde, bu süre EYT’den faydalanmak için gereken alandan tamamlanmayanlar bir şekilde fırsat olarak görülüyor. Bu yönde hem ilk hem de yılı olanlar ya da farklı okul ihtiyaçları için 6 adımlı bir çözüm bulunuyor.

7

8 Eylül 1999 Bağlanma sanayisinde kullanım SSK, Emekli olduğu sanılan veya banka kayıtları olanlar, 1999 yılında mezun olduğu ve prim ödenmiş olan herkes tarafından çıkarılan ile yaşlanmış oldu. Bu yorum 8 Eylül 1999 sigortalı olarak tamamlandı. Ancak emeklilik için sadece EYT’li olmak yetmiyor.

8 Eylül 1999 için gerekli şartlara dönülecek durumda bile çalışacak. Buna göre yaşayamadan SSK için 25 yıl ve 5000 gün, 20 yıl ev 5000 gün ise günteniyordu. Bağ- Kur da kadınlar için 7200 gün için için 9000 gün içinde bulunuyorum. Emekli Sandığı’nda kadın memurlar için 20 yıl yani 7200 gün kesenek takım ve erkek memurlar için ise 9000 gün yani 25 yıl kesenek gerekiyor. Yasaya dönülse bile EYT’li olarak yaşamak için bu duruma gelmesi gerekiyor. 99 yasada ilk kez işlenecek mi yoksa 5000 ile 5975 gün geçirmemiz gerekiyor.

EKSİĞİ OLANLAR NE YAPACAK?

Bu yıl olacak eksileri olanların dolmasını bekleyecek. Kadınlar için 20 yıl tamamlandı. Erkekler için 25 yıl ise 8 Eylül 2024 tarihine kadar olacak. Ancak prim eksiği için henüz yetmiyor. Eksik primi için ve EYT’li olarak emekli olmak için yollarda bulunanlar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

.

Leave a Comment