Son Dakika! Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten kafa karıştıran Yusuf Demir ve Milli Takım’dır! FIFA kuralı ne diyor?

class=”medyanet-inline-adv”>

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Nef Stadyumu’nda sarı kırmızılı kulübün imzasında bulundu.

Yusuf Demir’in kullanan Türknde oyundayken sergileyen ifadeler Dursun Özbek, Konyaspor maçı öncesi yoğun fuarda stada önden gelenlerde hazırlık fotoğraflarınını de anlattı.

Son Dakika Galatasaray başkanı Dursun Özbekten kafa karıştıran Yusuf Demir ve Milli Takım FIFA ne diyorsa

“YUSUF DEMİR İÇİN TEMASLARIMIZ SÜRÜYOR”

Dursun Özbek, Yusuf Demir hakkında, “Dursun Özbek, Yusuf Demir hakkında, ” önemli bir oyuncus. Türk sporuna, Türk futboluna hizmet vereceklerini düşünmüyoruz. buna pozitif bakacağını düşünüyor. dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Diğer yandan, “Ben de herkes gibi, normal bir vatandaş olarak şehirumla. kullanımları.

AVUSTURYA İLE 4 MAÇA ÇIKTI, MİLLİ TAKIM KAPILARI KAPANDI

19 Yusuf Demir, Avusturya Milli Takımıyla hazırlık yapılmaya kadar 4 maça çıktı. Yetenekli oyuncu bu oyuncu için Türk milli takımları giyemeyecek.

FIFA KURALI NE DİYOR?

FIFA’nın ilgili kuralına göre; herhangi bir milli takımda 3’ten fazla maça olan oyuncu, bir daha başka bir milli takım adına oynayamıyor.

Önceki bir gelecek için, bir futbolcunun, bir milli takımı değiştirebilmesi için giyebileceği bir takımda sadece hazırlık maçına çıkacak olması.

Son Dakika Galatasaray başkanı Dursun Özbekten kafa karıştıran Yusuf Demir ve Milli Takım FIFA ne diyorsa

TFF STATÜSÜ NE DİYOR?

Yusuf Demir, 2015-16 modelinden sonra Milli Takım tercihini için gözden geçirilecek. O dönemden önce milli takımı tercihini yapanlar gurbetçi futbolcular, Türk pasaportları sayesinde Süper Lig’de yerel yerlerde yer alıyordu.

class=”medyanet-inline-adv”>

TFF’nin bu sezon öğretmek kurala göre; takımlar 14 yabancı kişiler üzerine üç 21 yaş ve altı genç oyuncuyu belli aşılabiliyor durumda tedaviyena. Yusuf Demir, 19 yaşında ve Avusturya’nın alt yaş raporu için TFF’nin zorunlu kabul etmeyecektir.

TÜRK PASAPORTU VERİLİRSE NE OLUR?

Öte yandan Ajansspor’dan Hüseyin Özkök’ün haberine göre; Yusuf Demir’e Türk pasaportuse, Avusturya’daki konsept gereği Avusturya Milli Takımı’nda oynamıyor.

GALATASARAY BİR AY ÖNCE BAŞVURDU

Yaz transfer dönemine kattığı Yusuf Demir’i Türk statüsünde oynatamayan Galatasaray’ın yaklaşık bir ay önce bu konuda ilgili bir adım sonu görünüşte.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hürriyet Gazetesi Galatasaray Muhabiri Ali Naci Küçük, kırmızılı ekibin transfer öncesinde ilgili başvuruyu teslim etmek ve Yusuf Demir’in transferinden sonra hızlandığını ifade etmişti.

ALİ NACİ KÜÇÜK’ÜN SÖZLERİ ŞU ŞEKİLDEYDİ:

Galatasaray, yaklaşık 1 ay önce statüsünün uygulaması için başvuru yaptı. Yusuf Demir transferinden sonra da girişimlerini hızlandırdı. Bu Galatasaray’ın başkanlığı devam edecek. Evet oyun oynanırken kural. Bu sezon böyle oynanmalı, en yakın devre kadar. Bana göre Türk futbolunun bu hatadan dönmesi gerekir.

Kasımpaşa’da Tırpan diye Belçikalı bir oyuncu var. Ne annesi Türk ne babası Türk, ama yerli yerindende oynuyor. Türkiye’de futbol adamı kendi yararını gerçekleştirmek. Bu bilgi Başakşehir Teknik haberlerini Emre Belözoğlu’nu tebrik ediyorum. Emre Belözoğlu’nun ifade ettiği gibi Yusuf Demir Türk ve Türk statüsünde bünyelilidir.

class=”medyanet-inline-adv”>

OKAN BURUK NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Teknik parçaları Okan Buruk 6. hafta Kasım Ligpaşa’nın 3-2 tasarımında, hazırlık aşamasından sonra Yusuf Demir’in Türk yapısındaki oynamasını ifade etme ve milli seçmeme yorumlamıştı.

Deneyimli çalıştırıcı, “Çok kaliteli, çok yarışmacı. Bunu oyuna girince Türk olarak keşke Türk olarak oynatabilsek. Her şey Türk olan milli takım tercihi nasıl olmuş onu da. Olan bir oyuncunun Türk olarak olması gerekiyor. Sadece Galatasaray değil tüm model. Özellikle Türk pasaportu olan Türk aileye sahip olan bir birilerinin yabancı olarak oynaması.” demişti.

class=”medyanet-inline-adv”>

ŞENOL GÜNEŞ’TEN YUSUF DEMİR CEVABI

Yusuf Demir’i takım almadığı ile ilgili sosyal gündem olan bir Millî Takım Teknik birimi Şenol Güneş, TV100’e milli ile ilgili ile ilgili cevap.

Şenol Güneş “Yok öyle bir şey, o zaman 16-17 yaşında, zaten Avusturya, milli takımını seçmişti. Ercan Kara ile birlikte Yusuf’u aldı” kullanmıştı.

.

Leave a Comment