Son dakika: Galatasaray’da Okan Buruk, 8+3 problemini çözdü! Patrick van Aanholt’a veda edilecek

class=”medyanet-inline-adv”>

Galatasaray’da sezon başında 8+3 kuralları nedeniyle ilk 11 ve kadro yapmakta zorlanan Okan Buruk, oyuncu yerlilerini da kazanmayı başardı. İlk haftalarda Abdülkerim, Kerem ve Yunus üçlüsüne bağımlı olan sarı kırmızılılar son 3 haftada önemli bir galibiyet serisine imza atıp zirve ile puan farkını kapatırken yerli oyuncu davetini da genişletti. Takım Emre Taşdemir, Barış Alper Yılmaz ve Kazımcan Karataş’ı kazanırken 8+3 denklemini Okan Buruk başarı ile çözdü.

SOL BEK YERLiLEŞTi

Hazırlık kamplarına götürülmeyen Emre Taşdemir, eline geçen fırsatı iyi kullanıp Karagümrük, Beşiktaş derbilerinde takımına üst düzey katkı sağladı. Sol bekte ilk tercih olan Emre bu mevkiinin yerlileştirilmesini sağladı. Galatasaray’ın sol bekteki soru işaretleri, Van Aanholt’a olan olası ihtiyacı de oyuncunu katkısı ile ortadan kaldırdı. Kazımcan Karataş da Emre’nin sol bekteki diğer alternatifi olmayı başardı.

class=”medyanet-inline-adv”>

SIRA YUNUS AKGÜN’DE

Barış Alper’in kendini geliştirip Okan Buruk’un elde ettiği şans iyi değerlendirme de Galatasaray’ın hücumda da elini güçlendirdi. Barış Alper’in, Beşiktaş derbisindeki asisti ve performansını da forma rekabetini de arttırdı. Takımdaki rekabet, birkaç hafta yedek kalmaması Kerem Aktürkoğlu’nu da olumlu etkiliyor. Kerem hat-trick ile dönerken Okan Buruk’un, düşüşte olan, Başakşehir maçında kadroya almadığı Yunus Akgün’den de vazgeçmediği, genç ismi kazanmak istediği belirtildi.

VAN AANHOLT’TA AYRILIK YAKIN

Sol bekte 2 yerli oyuncu Emre Taşdemir ile Kazımcan Karataş’ı kazanıp forma yarışına ortak eden Galatasaray’da kadro şampiyonasına çıkacak. İki sol bekin çıkışı ve yabancı kontenjan nedeniyle ocaktan Patrick van Aanholt’a veda edilecek.

.

Leave a Comment