Son Dakika! Harun Tekin: Eyüpspor’u oynatmamaya oynuyorlar | Fenerbahçem zor geçti | Altay Bayındır & Uğurcan…

class=”medyanet-inline-adv”>

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eyüpspor’un görevlileri, Harun Tekin Spor Arena’da Barlas Ateşli’nin konuğu oldu.

Bursaspor’daki yorumun ötesinde, şampiyonluk inancından lider Eyüpspor’un inancından Mor ve Harun Tekin’le olan isimliğine kadar geçen süre içinde değinen seçkin, samimi açıklamada bulundu.

Harun Tekin ayrıca son dönemde Süper Lig’de kıyaslanan Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır rekabeti hakkında da konuştu.

HARUN TEKİN RÖPORTAJININ TAMAMINI SPOR ARENA YOUTUBE KANALINDA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Son Dakika Harun Tekin: Eyüpsporu oynatmamaya oynuyorlar |  Fenerbahçem zor geçti |  Altay Bayındır & Uğurcan...

İŞTE HARUN TEKİN RÖPORTAJININ TAMAMI

class=”medyanet-inline-adv”>

8 senelik Bursa serüveninin ardından Fenerbahçe mecarası, sonra Kasımpaşa ve Eyüpspor… ile ilgili kişilerle ayrıştırıcıspor ile ilgilidir. Eyüpspor organizasyonunu seçmendeki temel temel neydi?

Benim de yeni bir hevesa sahiptim. Eyüp’ün kısa ve uzun vadedeki hükümetleri, toplantılarımızın istekleri ve kişisel amaçlı beni heyecanlandırdı. Yeni bir yapılanma var bu kulüpte. Şu ana kadar da çok çok buradayım için. Benim de hedefim var, maliye bu şekilde hep birlikte ulaşırız.

Süper Lig’de uzun yıllar biri olarak 1. Lig’le arasındaki farklar, giyebilir misin?

Uzun süre Süper Lig’de oynadım. Bayadır bu ligde oynamadım, 12-13 sene önce oynadım bir alt ligde. Burada çok mücadeleye dayalı, her takımın takımını yenebilme potansiyeli var. Biz de ilk haftalarda zorlandık, şu an başarılı olan maçlarda kazandığımız maçlarda zorlandık. Çünkü iyi bir mücadele var, karşı mücadele ediyor. Bizim de iyi kadromuz var ama hedef kitle için kullanıma yöneliktir. Çünkü sürekli oynatmamaya yönelikler. Bunu yavaş yavaş aştığımızı düşünüyoruz.

Süper Lig’de olan ve daha önce Süper Lig’de çok savunman oyuncular burada. Takımdaki atmosfer, takım ortamını ve Eyüpspor’un süper Lig’e çıkışıyla nasıl bir seyir izliyor?

class=”medyanet-inline-adv”>

Geldiğimiz için güzel bir ortamımız var. Kamp zamanı ve ligin başlangıcıyla beraberimiz zaman zaman bozulmadı. Gayet iyi gidiyor, tesislerimiz yeni ve çok güzel. Burada dediğiniz gibi Süper Lig’de oynamış kariyerli çok oyuncu var. Ben de çok iyi durumdam ve tesiste gerçekte herhangi bir deneyim yaşamadık. güzel tasarlanmış, güzel bir sahamız var. Ortamımız çok iyi. Lige de iyi olduğumuzu düşünüyoruz. Zaten kaliteli bir kadromuz var. Önemli olan takım olmak. Takıma ulaşım sağlanabileceğini düşünüyorum.

Şampiyonluk için eğitiminiz için ne dersin? Kimler yarışı içinde olur mu?

İyi kadrolar kurmuş Ekipler var. Takım telaffuz etmek istemiyorum. Zor geçmek, kolay olmayacak. Onun şampiyonluk zorluğu. Bizim de hedeflerimiz, tabi ki de bizim için olanlar için var. Kaliteli de bir kadromuz var ama gibi gibi zaten ilklerde şansımız olan maçlar olmuyor. Hepuz ama kazandık çok şükür. Bundan sonra bizim için daha iyi olduğuna inanılıyor. Daha iyi bir takım, 6 yıllık bir ihtiyaçtır.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son Dakika Harun Tekin: Eyüpsporu oynatmamaya oynuyorlar |  Fenerbahçem zor geçti |  Altay Bayındır & Uğurcan...

Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum. Kulübün yeni bir yapılanma içine ve Philipp Cocu’nun başına geldiği yerde transferin gerçekleşti. Başarı neden gelmedi? Kariyerinde bir dönüm noktası oldu mu?

Fenerbahçe’ye gidişimde gerçekten… Bursaspor’da 8 sene oynamıştım. Orada da çok iyiydim. Transfer döneminde dediğiniz gibi yeni bir yapılanma vardı Fenerbahçe’de. O yıllar zor geçmişti gerçekten. Kötüleşmişk 1-2 sene. Takım olarak iyi bir şey verememiştik. 3 yıl oynadım Fenerbahçe’de ve sözleşmem bitirdim. Daha sonra Kasımpaşa’ya gittim. Her futbolcu için temel noktalar vardır. Benim Bursaspor’dan Fenerbahçe’ye gitmem, Fenerbahçe’den Kasımpaşa’ya gitmem hepsi birer dönüm noktası. Ama benim şu an gelecektem var, 33 yaşındayım daha. Sonunda kavuştuğum halde canlanmaya başladığım zaman geçirmek istiyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Altay Bayındır’la rekabet içindeydin. Onun hakkında dersler? Altay’ı Fenerbahçe’yi nerede görüyorsun?

Altay kardeş ilk transfer olarak da gözlemlediğim çok şey olabileceğiydi zaten. Beraber iki güzel sene geçirdik. Çok çalışkan, efendi ve düzgün bir insan. Onunla zaman görüşüyoruz. Her zaman başarılı olması ve küçük bir da takdir. Önünde uzun yıllar var. Zaten iyi bir yerde oynuyor. Zaten anlatacağız ve onun sunumuyla anlatılacaktır. Bence yurt dışında oynaması gerekiyor. Burada gösterimden sonra, bunlardan sonra yurt dışında bulundurulması gerekiyor. Avrupa’da bir güzel kulüpte oynaması yoktur.

class=”medyanet-inline-adv”>

Altay Bayındır demişken bir kaleci olabilirn Uğurcan Çakır’ı değerlendirebilirim? Altay’la çok fazla kıyaslanıyor…

Uğurcan da çok iyi bir kaleci. Zaten başarıları ortada. Şampiyonluk da yaşadı. onun da hedefi Avrupa olmalı. Zaten ikisi de iyi kulüplerde oynuyorlar. Zamanı yurt dışında iyi kulüplerde devam etmelerini isterim. İkisinde de potansiyel olduğunu düşünüyorum.

Kalecilikten teknik direktörlere, isimlere çok alışık tartışma. Bu anlamda Türk futbolunun başarılı ismi Şenol Güneş, yakın beğeni ise Volkan Demirel var. Senin uzun vadeli böyle bir düşüncen var mı?

şu anda kaleciler direktör olmuyor ama bence daha iyi olma potansiyelleri var. Arkadan biz oyunu daha iyi görünüyor için daha iyi analiz ediyoruz. Tabi ki bu bir şey değil ama yapabilirler. Daha erken ama benim de kendimce adımım, planm var. Tabi ki ben de iyi bir teknik direktör olmak çok hoşuna giden zaman. Ama ilk hedefim oynayabildiğim kadar uzun süre futbol oynamak.

Son Dakika Harun Tekin: Eyüpsporu oynatmamaya oynuyorlar |  Fenerbahçem zor geçti |  Altay Bayındır & Uğurcan...

Bursaspor oğlu çalkantılı makaleler. Bu yolla ilgili ve sorumlu kim? Ali Akman’ın transfer süreci çok tartışılmıştı, bu konu hakkında ne hakkında?

Bursaspor’un yeri bende her zaman ayrı. 8 sene futbol oynadım ve belli bir yaşta. Güzel iyi iyisiyle, kötüyle. Tabi ki de Bursaspor’un bu durumu hararetli geçiyor. Bu liglerde hak etmiyor. Ama bazı yanlış şeyler de bu duruma gelmesinde. Dediğiniz gibi altyapıdan çok fazla oyuncu çıkıyor. Ama belli bir süreden sonra, ikinci lig kadar düştükten sonra oyuncular da oynuyor ama kesin olacak oluyor. Onlarla doğal olarak ayrımk istiyor. Bursaspor camiasında biraz önce, taraftarı da çok önem verenler için bu tarz sezonlarda sergileniyorlar. Oyuncular düşünceli bir şekilde profesyonel olarak bu şekildelara gidiyorlar. Daha fazla oyuncu çıkar ama nereye kadar çıkar Bilmiyorum. Bu fon giderleri daha iyi yardıma gelirler. Temennim o.

Bursaspor’un yaşadığı sorunlular Türk futbolunun sorunlarının bir nedeni mi?

Sonuç olarak büyük olasılıkla koskoca bir camia, olmuş bir camia 2. Lig’e kadar düşünensa tabi ki de en önemlilerinden bir yönetimseldir. Bu kadar borç, bu kadar para gibisiniz ve 2. Lig’e kadar gecersiniz. Böyle düşünüyorum ben. Tabi ki oyuncular da belli bir mücadele ediyor zaman, zayıflığınızı amadığınız gibi 2. Lig’e kadar yanlışın nerede olduğu bellidir.

Kulüpler zor durumdayken başka takıma transfer olan oyuncuların eleştiriliyor ve ‘ha ilan ediyor. Sence oyuncuların dalarında duygusal gibi duygusal davranışlar takımlarında mı kalmalı yoksa profesyonel düşünüp teklifleri değerlendirmeli mi?

Altyapıdan çıkan oyuncular için, ben de uzun süre devam etmek ama belirli bir para kazandırarak ayrılmak durumunda kalır. Fenerbahçe belirli bir para ödedi ve ben de transfer oldum. Bunların yanında doğasında var. Ben 8 senede oynamıştım ve tamamlanmıştım orada. Uzun bir süre oynadım, kaptanlık yaptım. Belli bir para da kazandırdım. Ben içim rahat bir şekilde kullanılmışm ama tabi ki de başka bir zaman oyuncu da kendine gelmek zorunda. Onlar için de bir şey diyemem ama taraftarlar da üzülüyor bu tuhaf. Özellikle Bursaspor taraftarı bu biraz hassastır. Oyuncu da kendini profesyonel olarak kendi şeyine bakmak zorunda.

Son Dakika Harun Tekin: Eyüpsporu oynatmamaya oynuyorlar |  Fenerbahçem zor geçti |  Altay Bayındır & Uğurcan...

Son kaleciden oyun kurma modeli moda oldu. Bu ekolün temsilcisi olan teknik direktörlerin bunu abarttığını görüyoruz. Sahanın “bir kaleci” olarak bu oyun tarzıyla ilgili ne kişiye?

Yani bence önemli bir şey topun bizde. Önde oynamak isteyen takım için geriden oyun oynamak için. Ama bence de çok abartılıyor. Bazen işte kalenin içinde pas yapmak çok detay oluyor. ileri gol de yiyebilirsiniz. Gol de atabilirsiniz ama bence çok böyle kalenin ağzında pas yapmak çok gereksiz. Ama normal oyun kurma, oyundan geriden geriden oyun almak çok önemli. Kalecinin içinde olduğu için düşünüldüğünde, dediğiniz gibi çok ama çok düşebilir bence.

Mor ve Ötesi’nden Harun Tekin’le ilginç bir farklılığın var. Bu şehirle ilgili olarak başına gelen ilginç bir olay var mı?

Bazen karıştırılıyor, öyle çok denk geldi. Mor ve Ötesi de bir grup olduğu için ak solisti tanımayanlar oluyor. Tanıyanlar da oluyor. Karışıklık oluyor. Öyle çok anım olmadı ama sosyal paylaşıman oluyor.

.

Leave a Comment