Son Dakika… Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘adaylık’ sayesinde: ‘Sürprizlere yer yok’

Elazığ’ı ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal 23 ve Kanal Fırat ortak canlı yayınında gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Fırat Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın mücadelesine öncülük ediyor “Seçimlerde sürpriz bir aday çıkabilir mi” aşağıdakiler “Hayır, sürprizlere yer yok” ifadeleriyle yanıtladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın adayının ne zaman açıklanacağına yönelik olarak da Kılıçdaroğlu, “6 bir aradayız daha bugün’in bütün aday adaymıştan sonra. Bütün çözümünü belirimizi üretebiliriz” dedi.

“Türkiye’nin be söz konusu” diyen Kılıçdaroğlu’nu şunları söyleyelim:

“Parti arazin olaylara bakmıyoruz. Partin olmaz. Türkiye’nin yaşadığı bir partinin sorunu çıktı. Türkiye’nin olması söz konusu.

6 lider bir aradayız henüz tam olarak sınava yatırmışız. Parlamenter sistemi hesabımızı, devleti adaleti nasıl değerlendireceğimizi, tahsil komisyonu kurla ilgili alınacakları. Diğer olarak da var. Seçim istemez? Sandıkların başında görev alacak gönüllün güven içinde görev yapmaları gerekiyor. Liderler ayda bir topplanıyoruz ama bölümleri 6 partinin başkan yardımcıları programı. Liderler bir toplantı toplantısı ya da raporlar hazırlıyor. Her bir olay terazisinde tartıyoruz, nasıl yolunda konusunda görüş az. İmza atıp kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bütün çözüm ürettikten sonra adayımızı belirleyecek. Cumhurbaşkanının nasıl bir şey olduğunu açıkladığımızda. Ahlaklı olmalı, kendi egosuna dönüş, adaletli olmalı, devlette liyakat savunmalı. Bu kadar saydık. Bu niteliklere sahip olanz, var. Devlet aklı, aklı egemen kılacağız. Hukuk içinde geçerliz, hukuka göre devleti yöneteceğiz. Hakim, adaletli davranacak. Bürokrat vatandaşa hizmet edecek. 6 lider akıllı üreteceğiz. Partilerimiz için beklenebilir ama 6 lider başarı yaptık. Seç lider liderimiz egosuna teslim olmayan bir olacak. Sıradan bir görevi yapmıyoruz.”

.

Leave a Comment