SON DAKİKA | Paylaşımlı oda ilanlarını gören inanamıyor! 12 evde evde yatak başı 3-4 bin TL

Son dakika: Üniversite içinde Eylül olmasıyla kara kara düşünüyor. Yüksek ev ve yurt kiraları, uygun yurtlardaki doluluk planlarında henüz kalacak yer bulamayan üniversite olasıçıların radarına giriyor. Ev kiralamak isteyen, ‘paylaşımlı oda’ satışıyla yüksek çıkan hatta kiraya verenler.

12 KİŞİ AYNI EVDE, YATAK BAŞI 3-4 BİN TL

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; İstanbul’da yatak başında 3-4 bin TL’yi planlamak, evde olmak üzere toplam 12 kişi yaşıyor. öğrenci kiralık daire sayfalarında ‘Kız öğrenci paylaşımlı daire’ ilanları, İstanbul’un üniversiteleri yakın semtlerinde yer alıyor. Kira sıkıntısı içindeki evlerde kimin kime karşı olduğu ise soru işareti.

sss

BU İŞ YURTTAN DAHA KÂRLI

İstanbul’un Fatih ilçesi Vefa dört odalı eski bir bina. İçinde açık mutfak ve bir banyo bulunuyor. Bir ikişer ranza var. 16 kişi evde yatak başında 3 bin TL ücret isteniyor. Elektrik, su ve doğal gazın dahil olduğu şey olduğu gibi bir güvenlik sorunudur. Ev sahibi, yurt üretmekte ama bu şirketi daha kârlı olduğunu söylüyor.

KİRA SÖZLEŞMESİ YÖK

Göztepe’de ise, “Kız öğrenci ve bayan çalışana paylaşımlı daire” ilanı var. 3+1 evinin iki çarşısı bulunuyor. 6 kişinin yaşadığı tek yatağın fiyatı 4 bin TL. Ev sahibi, eşyaların patlamalara zimmetlendiğini ama kiralamanın artık yapılmadığını belirtiyor.

ÖĞRENCİLER SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

‘Paylaşımlı ilanlarının tahminleri, tahmin gibi görünüyor.

ghfgh

-“İstanbul’da evleniyor. Bayana; 3 tarafı güneş gören 3+1 bir ful eşyalı daire. Paylaşımlı 1800 TL. Erkeğe; bodrum kat 1+0 5 kişi kalıyor. 3600 (gelen eşyasını değil getirir.)”

-“Paylaşımlı daire ve iki kalınan eve, pardon ihtiyacı 1600 TL. Bu paralardıyla eskiden 2+1 lüks daire kiran, kafayı yedim, sakinim.”

-“4500 TL paylaşımlı daire. Üstüne, aradıkları kriter veya çalışan.”

-“10 paylaşımlı ev bir de 3.000 TL. Yeteeeeer yeeeeer.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
YKS'de ek yerleştirme başvuruları yarın sona erecekYKS’de ek yerleştirme başvuruları yarın sona erecek
İsim defteri yüklendi!  Çok sert sözler: Köksüzlere, kulak asmayınİsim defteri yüklendi! Çok sert sözler: Köksüzlere, kulak asmayın
Bir ilk!  Öğrencilerin sınıfa girişlerinde sıralarında görünenlerBir ilk! Öğrencilerin sınıfa girişlerinde sıralarında görünenler

.

Leave a Comment