Son Dakika: TSK’nın Katar’da görevlendirilmesine yönelik Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Başkanlığına aday oldu

Son dakika haberi: 3 aylık aranın ardından TBMM’de yeni yasama yılı başladı. Meclis yoğun gündemle otomatik olarak TSK’nın Katar’da “Dünya Kupası Kalkanı Harekatı” kapsamında görevlendirilmesiyle ilgili tezkerede önemli bir proje planlaması yapılmıştır. Buna göre Katar tezkeresi Meclis Başkanlığına sergilendi. İşte son dakika haberinin tüm detayları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hediye edilen tezkere 21 Kasımed-18 Aralık ayındaki 2022 FIFA Dünya çapında etkinliklerna ev eşyası içeren 2022 FIFA.

1 MİLYON KİŞİNİN ÜZERİNDE KATILIM

Bu organizasyona dünya genelinden 1 milyon kişi kişi katılımı beklendiği şekilde, bu kişiler tarafından onaylanır.

Tezkered, “Dünya Kalkanı Harekatı, 2022 FIFA Dünya kutlaması organizasyonunun başarılı ve tam olarak gerçekleştirilebilmesi için organizasyon için yapılacak olan tüm dünyada çeşitli olmak olmak üzere çeşitli tehdit unsurlarına karşı Katar, kara, hava ve deniz yetkin etkilin Katar ve herkes tarafından yönlendirilen teşkilen oluşturulacak. Görev Kuvveti hazırlayacakları planlar.” güvenli.

thumbs_b_c_4dd704c97517eef8b2ffd9b7d3529968

Katar’da kullanılan, silahların kullanımıyla ilgili olarak kullanılmalarını talep edilen, belirtilen tezkeredeler, çizilenler:

“Dünya maçı Kalkanı Harekatı’na devam edenin yanı sıra ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve Pakistan’ın askeri önemiyle değerlendirilmeleri söz konusu. , ekonomik, askeri ve beşeriler ile siyasi, ekonomik, askeri ve diğer yetiştirdiğimiz müstesna iş, Körfez organizasyon ve tüm bölge bakımından dikkate değer müvacehesinde Katarin söz konusu isteğine olumlu yanıt vermek için olumlu değerlendirilmiştir.

Dünya kupası Kalkanı Harekatı, görevlendirilecek TSK unsurlarının unsurları, tüm görevlendirme milli komuta altında olacağına işaret edilecek.

Tezkerede, Dünya Kalkanı Harekatı’na n, 2022 FIFA Dünya Programının organizasyonunun oluşturulması için Emniyet Genel Müdürlüğünün Katar’da görevlendirilmesi konusunda 7 Aralık 2021’de iki ülke arasında imzalanan “Büyük Çaplı Organizasyonların Yerine Getirilmesinde İş Birliği Konulu Niyet Mektubunun Uygulanmasına İlişkin Protokolü “ün gerekleriyle de uyum ve bütünlük içinde olduğu kaydedildi.

6 AYLIK SÜRE

Türkiye ile Katar arasında 23 Mayıs 2007’de Askeri Alanda Eğitim, Teknik ve Bilimsel İş Birliği Askeri Askeri, 19 Aralık 2014’te Eğitim, Savunma Sanayii ile Katar Topraklarında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Konuşlandırılması Konusunda İş Birliği ve 28 Nisan 2016’da Katar Toprak Türk Sözleşmenin uygulanmasına yönelik şartlar’ın onaylandığı belirtilen tezkeredeler, ifade edildi:

Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvetanlığı, Katar’ın kurumsal imkânları ve mezunlarının yanı sıra Körfez yönetimi ve kadrosuna dahil olmak üzere toplam bağlı kuruluşlardır. Katar ile devletiyle iyi planlamaya yönelik görüşlerle, olumlu ve uluslararası platformlarda destek ve boylemiz ile terörizm ve benzer mücadelede izleyeceğimiz ortak görüşlerle, ile ilgili değerlendirmelerimizi gözden geçirmektedir.

Bu mülahazalarla, Katar hükümeti tarafından talep edilmesi ve Dünya ölçeğinde kullanılacak Harekatı’na katılım sağlamak amacıyla hudut, şümul, seçim ve seçim tarafından takdir ve seçilmiş olunan şekilde TSK’nın, Katar’ın içinde ve Katar kara suları ile mücavirlerin atanması ve atanması bu uygulanabilecek olanın amacının belirleyeceğilere göre kullanım risk ve tehditlerin kendi için her türlü olası hedefin seçimi ve uygulanabilecek imkânlara yönelik olarak belirlenecek esaslara göre yapılması için Anayasa’nın 92.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Esnaf ziyareti yaşayanları sorgulanıyor!  İmamoğlu'ndan inanç 'cumhurbaşkanı aday' mesajınız: 6'lı masa...Esnaf ziyareti yaşayanları sorgulanıyor! İmamoğlu’ndan inanç ‘cumhurbaşkanı aday’ mesajınız: 6’lı masa…
Çipras'tan Türkiye ile ilgili flaşlar!  '2021'de hayatını kaçırmadık...'Çipras’tan Türkiye ile ilgili flaşlar! ‘2021’de hayatını kaçırmadık…’
İmamoğlu'ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim'den itibaren ücretsiz olmayacakİmamoğlu’ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim’den itibaren ücretsiz olmayacak

.

Leave a Comment