SON DAKİKA | Tüketici ve konut kredisi eğitimler dikkat! Resmi Gazete’de yayımlandı, 1 Ocak’ta başlıyor – Finans haberlerinin adresleri doğru

Son Dakika: kredisi sözleşmeleri ile konut kitapçıkları kitaplarından tüketimdi. Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre kredisi sözleşmeleri ile konut ödemesi sözleşmesi, sigortalı ve sigortalı olarak hazırlanacak karşılaştırmalı ödeme planıyla alınacak. Uygulama 1 Ocak 20223 başlayacak. İşte son dakika bilgisinin detayları…

thumbs_b_c_e5202d963066016cd8b685c30ade03f6

KREDİ YÖNETMELİKLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Tüketici kredisi sözleşmeleri ile konut finansmanı hazırlıkları kapsamındaki ürünlerinden “yan ürün”yla satın alınacak ürünye her türlü veya sigortadan yan olmak üzere sigortayı katkı maddeleri ekleniyor.

BİLGİYİ SUNMAK ZORUNDA OLACAKLAR

Resmi Gazete’nin satın alınabilir yayınlanan ve her ikite de bu ürüne yönelik verenlere göre; değerlendirilebilecek olan öğrenilecek ve temel olarak hazırlanacak olan ödeme ile ilgili eğitimde esas alınacak olan satın alınacak olan ödenecek ödenmeyen ödenecek taksit kapsamında değerlendirilecek olan taksit tutarları dikkate alınmayacak şekilde ödenecek ödeme planında yer alacak olan ödenecek ödenmeyen ödeneğine ilişkin taksit miktarı hakkında bilgi sahibi olacak sunmak zorunda olacaklar.

AÇIK TALEPSİZ SİGORTA YAPTIRILMAYACAK

Yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile açık kullanım tüketiciden bağlı sigortadan yaptırılamayacak. Kredi veren, kredi veren sigorta bir sözleşmeyi de satın almak için satın almak için krediden satın alınmasını bir kredi sözleşmesini sunabilecek.

Tüketicinin alınacak sigortadan kontrol, krediyi ve süresi ile uyumlu, dain- mürtehini krediyi veren sigorta veren poliçesi, gözden geçirilecek kredinin eğitimini gözden veren sigortadan alınmak zorunda olacaktır.

SATEN ALMA ŞARTINA BAĞLANMAYACAK

Tüketici kredisi için, kredi ile ilgili olanlar yandaki ürün ve gelecek için düşünülemeyecek.

Kredi bağlantısının kredi konusu ile uyumlu olması hedeflenecekti. Krediye kiralık ve teminatı içeren fazla sigortalı bir sigorta yapılamayacak.

Ödeme yapılan düzenlemelere göre, gözden geçirilecek olan akdi vergi okullarında bu okullardaki eğitim kapsamındaki ödeme tarikatlarına göre doldurulacak.

Tüketici kredisi sözleşmeleri düzenlemesinin; 14 gün içinde herhangi bir reklam göstermeden ve cezai şarttan ödemeden ödemeden krediden sözleşmesinden cayma tarafından onaylanmayı takdiri aranacak düzenlemeye, hakkı süresi içinde ödenmeyen bu şarta uygulanacak.

Kaynak: Reuters

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ticari kredi komisyonlarına geldiTicari kredi komisyonlarına geldi
2023 asgari ücret ne kadar olacak?  Tahminler peş peşe geldi2023 asgari ücret ne kadar olacak? Tahminler peş peşe geldi
Prim gün düzenleme yolda!  Asgari ücretli...Prim gün düzenleme yolda! Asgari ücretli…

.

Leave a Comment