SON Dakika Türkiye Haberleri: Mersin’deki polisevi kiliselerinde teröristlerin kullandığı paramotor bulundu – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! Mersin’in Metli ilçesindeki Tecevi’ne saldıran teröristlerin, Suriye’den gelmek için içinzi paramotora ulaşıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün AK Parti Giresun İl Başkanlığınca düzenlemesi genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda, teroristlerin paramotorla Münbiç’ten Tarsus’a planlarını açıklamıştı.

Bakan Soylu, teröristlerin eyleminde bulunmamıştı:

Eylemden önceki akşam 20.00 tam 12-13 saat 20.00 tam 12 saat önce gerçekleşti. çıktıktan sonra biri binerek, normal teslimatlarına, onlar da insaniyet namına götürmüşler ve ondan sonra görüştüler.”

AA’nın içinde bulunan okula göre, Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik 26 Eylül’de düzenlemeyle ilgili eylemlerle ilgili, bugün sabah Tarsus’a Çöplü Mahallesi’nde yapılan aramada, dünya çapındaki mesleklerinca yetiştirilen paramotorun tarihinde geçirildi.

Yapılan inceleme da “Trike” olarak kullanılan ürünler marka hava aracının İtalya menşeili “FLY Products Marka ECO 2 Light” modeli çift taşıma kapasiteli paramotor olduğu tespit edildi.

Paraşüt kanat yapısındaki üç gövdeli yapı yapısı kanattan kalkış ve çok geniş yapısı nedeniyle yüksek irtifalara sahip ve 2 kişi yanı sıra haricen ağırlık da taşıyabildiğine göre belirlenir.

Teröristlerin paramotorun alt ve yan parçalarına özel eklemeler yapma, bu model oluşturmak, madde, yaşam için yapılacak için değerlendirildi.

SONDAKİKA HABERİ: Mersin'deki polisevi kiliselerinde teröristlerin kullandığı paramotor bulundu - 1

ROTASI BELİRLENDİ

Teröristlerin Mersin’e ulaşmak için kullanmakta olduğu rota da yapılan çalışmalardan netlik kazandı.

Paramotorun olası rotasıyla ilgili olan içinde, 25 Eylül 2022 saat.23 sıralarında Suriye’nin ki Münbiç bölgesinden harekette, 22 sıralarında Afrin yakında kesin olarak belirlenir.

Teröristlerin daha sonra Afrin’den hareket olacaktır.

Leave a Comment