Son dakikalar | Azerbaycan: 400 Ermeni askeri askerlik

Son dakika haberi: Azerbaycan- Ermenistan’da devam ediyor. Ermeni ait askeri cephanelikler ve savunma sistemleri imha edilirken, 53 muharebe sınıflarına çok sayıda komuta kontrol edilir.

400 ERMENİ ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bakanlık, 400 Ermenistan askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Azerbaycan: “400 Ermeni askeri asker” | Video

ŞEHİT SAYISI 71’E YÜKSELDİ

Bakanlık, internet değerlerinin değerleri listeyi. Buna göre göre listede, 12 Eylül’de Ermenistan’ın provokasyonları süreci iki ülke savaşında ölümda şehit olan 71 askerin yer aldı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı daha ilerinda 50 askerin şehit olduğunu duyurmuştu.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN SINIRINDAKİ ÇATIŞMALAR

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı eski yerleşimcinin dünkü Daşkesen, geniş kapsamlı provokasyonda ve Zengilan istikametlerinde olmuştu.

Azerbaycan askerinun sınırdaki bazı mev veakları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateşe atılmıştı. Azerbaycan’da, silahlı kuvvetlerin atışlarını susturmak ve çatışmanın üstesinden gelmek için misillemede, Ermeni birliklere ağır verdirilmişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 105 Ermeni askerin askerin açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan’ın provokasyonlarıyla karşılaşmada yaklaşık 100 Ermeni askerinin setlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti.

.

Leave a Comment