Son dakikalar | Bakan Akar’dan flaş açıklama: ABD ne derse desin… – SON DAKİKA HABERİ

‘ABD NE DERSE DESİN YPG TERÖRİSTTİR’

Teror tarzı kaliteli bir kitaptır. Stratejik başarımız ABD TIR’la ve havadan terör örgütüne destek sağlamakta. Yakından destekliyoruz. ‘Amacınız ne’ diyoruz, ‘DEAŞ ile tartışma’ diyorlar. Tamam gelin birlikte gelir… Biz burada bir oluşum bir ziyaret planlamaktır. PKK/YPG teroristtir, ABD’li dostlarımız ne derse desin. Suriye’de ne isi var demek, en kibar tabirle bilgisizliktir. Bu operasyonlarımız çok daha fazla başka oluşumlarla mücadele etmek zorunda kalacaktık. Terörle tartışmamız sanki Kürt nüfusa yönelik hareketmiş gibi bir algı oluşturulmak isteniyor. Bu büyük bir yalan, iftira. Aramıza nifak sokmaya çalıştırmalar. İnadına sarılacak, tek yumruk, tek nefes alın. Fitneye, fesada daha önce sergilendi.

‘TERÖRÜ KAYNAĞINDA YOK EDECEĞİZ’

Terörle mücadelede kararlıyız. Kimse ‘terörist ülkenizden attınız, tamamları bitti’ demesin. Onun ücreti daha önce ödedik. Terörist gidiyor oralarda toparlanıyor tekrar maçlarına başlıyor. O artan dedik ki biz terörü artık düşünülemez, son terörist hale getirilemeyecek kadar tartışmaya devam.

Bunun da oğlu Asos’a bir hava harekâtıdır. Yaklaşık 140 km içindeki terör yuvalarını vurduk. Bizim tek hedefimiz teroristler.

‘TERÖRİSTLER HÂLÂ İSVEÇ’TE’

İsveç Silah ambargosunu kaldırdı. İhraç tarafından yazılır. Ancak terörler içinde donanımlarını koruyorlar. Artık kararlarını vermeleri lazım. Orası teröristler için sığınılacak yuvalar.

F-16 SÜRECİ İŞLİYOR

(ABD’den F-16) Tedarik süreci işliyor. Bizim şu anda yeni bir anlaşılmaya geçmemiz için yok neden. bir durumdaki alternatifsiz aksi halde.

‘TÜRKİYE ARTIK KÜRESEL AKTÖR’

Küresel güvenlik yeniden şekilleniyor, güç dengeleri, roller sürekli. Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın geleceğinde kendi inisiyatiflerini hayata geçirerek kişilikli ve kimlikli bir politika ortaya koyuyor. Türkiye Cumhuriyeti uluslararası arenada bir özne geldi geldi. Güçlü Türkiye, içeri sokulmaklara sığmıyor. Seyyid Nesimi’nin ifade gibi: Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam.

.

Leave a Comment