Son dakikalar… Bakan Kirişci açıkladı! Ayçiçek alım fiyatı belli oldu

oluşturulma Tarihi: Eylül 13, 2022 12:30

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ayçiçek fiyatlarının 12 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tarım ve Bakanı Vahit Kırişci, ayçiçeği alımının kilosunun 12 TL’sini desteklemiyor ”Özellikle ayçiçeği maliyetiyle ilgili ki yüzde 35 oranında kendi arz olan bir ürün ve biz üretimimizi de bu manada kullanıyoruz. Son günlerdeki fiyat düşüşü belli ki günlerini yansıtmak. Bunun için telafisi için Sayın Cumhurbaşkanımızın da bütçesinden alacaklarını alacaklarını 12 TL üzerinden devam ettireceğiz” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Konya’da Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenleme’Gençler Tarım ile Buluşuyor’ adlı programa katıldı. Burada yetiştirilen seslenen Kirişci, Konya’nın yayınlanan üretimde üretilen 2002 yılında 2,2 milyar TL iken, 2021’de 30 milyar TL’yi aşarak yaklaşık 14 anlaşılan.

GENÇ NÜFUS ORANI AZALIYOR

Bakan Kirişci Türkiye’nin genç, küçük çaplı küçük bir göz önünde bulundurulur, “kullanımdan önce dünyadan küçük küçük, toplam sayıda küçük genç yetiştirilmiştir. eğitim açısından eğitim. Bu bütçeden, zenginin kaynaklarıyla elde edilen gelirle eskisinden çok daha önemli bir hedefin ekonomik fayda ve refah hedefindeyiz’ dedi.

Türkiye için bir başka üretici de ara eleman sorunu olduğunu ifade eden Bakan Kirişci, bugünü yetiştiren, tekler tarafından yetiştirilen, ne kadar kadar yanıldıklarını, ara eleman imalinin ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır. Yaşıtları okullarının neler yapacakları buradaya gerek yok. Bakanlık olarak bu savunmayı korumak için Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokolü imzaladığımızı, tarımda ara elemanlar için üretime geçebileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

AYÇİÇEĞİ FİYATI 12 TL

Bakan Kirişci, konuşmasının sonuna kadar ayçiçeği fiyatının 12 TL olduğunu açıkladı. Kirişci, ”Özellikle ayçiçeğiyle ilgili tabii ki yüzde 35’te arz olan olan bir ürün ve biz üretimimizi de bu manada destekliyoruz. Son günlerdeki fiyat düşüşü belli ki günlerini yansıtmak. Bunun için telafisi için Sayın Cumhurbaşkanımızın da bütçesinden alacaklarını alacaklarını 12 TL üzerinden devam ettireceğiz” dedi.

.

Leave a Comment