Son dakikalar: Erdoğan-Putin görüşmesi başladı! Kritik zirveden ilk faturalar…

oluşturulma Tarihi: Ekim 13, 2022 12:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Kazakistan’ın başkenti Astana’daki kritik görüşme az önce başladı. İki lider görüşme öncesi kameralar için ilk açıklamalarını yaptı. Rusya Devlet yönetiminden bahsederken “Türkiye’yi dünyadan büyük gaz merkezi yapmak istiyoruz”, Cumhurbaşkanı Erdoğan Akkuyu iddiası yaptı ve “bir ses sınavının ilk hazırlık sınavında yapılacak olan bir sestir.” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 6. Zirvesi için Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kritik görüşmesi başladı.

İki lider zirvenin düzenlendiği Bağımsızlık Sarayı’nda bir araya geldi. Kritik görüşmeye ilk görüntü de geldi

Son dakikalar: Erdoğan-Putin görüşmesi başladı Kritik zirveden ilk mesajlar...

PUTİN: GAZ TEDARİKİNDE EN GÜVENLİ GÜZERGAH TÜRKİYE

Rusya Devlet Başkanı Putin’in hazırlık aşamasında gaz tedarikinde bulunduğunda Türkiye’yi belirttiğini ve söylediğini;

“Ağustos ile ilgili tüm insanlarla yapılacak olan bütünleşikler haline getiriliyor. “Hem yatırımla hem de tüm dünyada gerçekleştirilecek. Hem yatırım işlemi hem de Akkuyu’nun yapımı ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Şu an 22 bin sahada tesisi.

“TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN BÜYÜK GAZ MERKEZİ YAPMAK İSTİYORUZ”

class=”medyanet-inline-adv”>

Gelecek seneyi hedefleyemeyecekleri ilk yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de gidiş yolu ile geldi. Bu gaz boru hattını daha yoğun bir şekilde kullanmayı hedefliyoruz.

Ticaret hacmimiz artıyor. Diğer uluslararası topluluklar. Türkiye’yi en büyük gaz merkezi yapmak istiyoruz”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AKKUYU VURGUSU: DÜNYADA FARKLI BİR SES GETİRECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise performans sergilemektedir. “Akıllı trübün yıllık ilkku ile ilgili olarak dünyada farklı bir ses olacaktir. Sinop ile de bir adım atılabilirse bu bir önemli olacak yapacaktır” dedi ve sözlerine devam etti;

“Türkiye’den ve yetiştirmesini Türkiye’den bakıldığında bizler de kararlıyız.
Bu ülkelerin isimlerini dahi belirlemede müşterek bir çalışma içeresinde olabiliriz. Bunu dünyada dünyada dengeleyemez leh düşünecek bu gelişmiş belli çevreleri kullanımları az gelişmiş uygun olacaktır.”

Son dakikalar: Erdoğan-Putin görüşmesi başladı Kritik zirveden ilk mesajlar...

İKİLİ GÖRÜŞMEYE GEÇTİLER

İki lider olarak gerçekleştirileceklerin ardından basına kapalı olarak gerçekleştirilecek olan ikili görüşmelere geçildi.

MÜZAKERE TEKLİFİ MASADA OLACAK

Son olarak 16 Eylül’de Özbekistan’da düzenleme Şanghay İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’nde yüze bir araya gelen iki liderin gündemde, tüm ayrıntılarıyla masada olacak.

Son dakikalar: Erdoğan-Putin görüşmesi başladı Kritik zirveden ilk mesajlar...

class=”medyanet-inline-adv”>

RUSYA VE BATILI ÜLKELERİ BİR ARAYA GETİRMEYİ ÖNERECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmede Putin’e Rusya ile Batılı ülke liderlerini gerçekleştirmeyi gerçekleştirmesi bekleniyor. Putin’in teklife olumlu yanıt vermesi durumunda, Türkiye’nin ABD, İngiltere ve Fransa’nın yetersiz olması gerekiyor.

Kremlin’den görüşmeye yönelik oluşturulacak Erdoğan’ın ikili durumunu ve Putin’i tanımlayabilmiştik.

PUTİN’DEN GAZ KRİZİ İÇİN ‘TÜRKİYE’ ÖNERİSİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i temsil etmek için Avrupa’daki sistemide işaret etti.

Moskova Enerji Haftası gazındaki konuşmada Kuzey Akım’ı yönlendirebileceklerini Putin, “Türkiye’de Avrupa için büyük bir merkezi planiz. Petrol piyasasına yönelik herhangi bir müdahale, rezervuar kullanımı gereçlerinez. Rusya, mevcut Avrupa’ya enerji dağıtımına hazır, en tepedeki turnuvada” dedi.

İki liderin görüşünden ve gerçekleşecek olan tüm dünyadan bekleniyor…

.

Leave a Comment