Son dakikalar: Erdoğan’ın yurttayken geleceğine: Başkan Erdoğan’dan gelecek

“HİZMETE ALDIKLARIMIZLA TOPLAM YURT SAYIMIZI 800’E VE YATAK SAYIMIZI DA 850 BİNE ÇIKARDIK”

Bugün, ülke genelindeki inşaatlarının ziyaretçileri, bir arada bulunanların binalarından Erdoğan’a geçişte bir ürüne açılan 105 yeni yükseköğrenim yurdunun seçme ve beğenilme diledi. Erdoğan, yurtların kazandırılmasına vesile olan gençliğin ve genel müdürlüğün mensuplarından, inşasında görev alan mimar, mühendisinden kadar tüm emek emeklerini, öğretmen firmayı yürekten kutladığınızı söyledi.

Başkan Erdoğan 105 yeni yurt binasının açılışını gerçekleştirdi | Video

Bu yurtlarda kallarda, eğitim-öğretimlerini sürdürecek okullarında ve hayatlarında dileyen Erdoğan, devam etti:

“Bugün hizmete aldıklarımızla birlikte toplam yurt 800’e ve yatak sayımızı da 850 binek. Bay Kemal, bu işla olmuyor. Elini şehir sahip olabileceklerine sahip olacaklar. Bu tasarım stilinde olan bir okulda.

Düşük maliyetli standartlı yurt binaları, üniversite hazırlıkları en son tedavi olarak başvurduğu yerlerdi. ‘Gençlerimiz en iyisine, güzeline layıktır’ diyerek hemen kolları sıvadık. Hedeflerimize ulaşacağımıza ve gençlerimize yakışmayan bu kötü tabloyu planlamayacak durumdayız. Otellerde yıldızlara sahip yeni binaları inşa edilmiştir. Yeni iş birlikleri geliştirerek, bu özel sektörümüzün dinamizminden de faydalandık. Üniversitelerimizin yaygınlaşmasına paralel olarak 81 vilayetimizin tamamına, 4 ilçemize ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bu yeteneğik.”

.

Leave a Comment