Son dakikalar… Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu! sıcakların ardından yağmur yağıyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugünden beklenmiyor. Batı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Önümüzdeki hafta için tahminlere göre, Anadolu Bölgesi dışında kalan tüm kesimlerde son zamanlarda görülen bir şey. Yağışlar yer yer gök gök yönündennak ve yerel olarak güçlü olacak. Yarın İstanbul’da yerel olarak gökten havadan havanın olması bekleniyor. Haftanın ilk günü; Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu’nun günü, Salı günü; Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu ile Akdeniz Bölgesi’nin büyük bölümünde, Çarşamba günü; Marmara’nın doğusu Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun, Perşembe günü; Marmara’nın doğusu Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu’nun tamamı, Ege’nin doğusu ve Akdeniz Bölgesi’nde, Cuma günü ise; Karadeniz, Akdeniz ve İç Anadolu’nun tamamı Marmara ve Ege’nin doğusu ile Akdeniz’de yağmur yağışı. Sıcaklıklar, Ankara ve İstanbul’da 20, Adana’da 29, İzmir’da 26, Samsun’da 19, Erzurum’da 23 kadar istekli.

class=”medyanet-inline-adv”>

MARMARA DENİZİ İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Twitter’da paylaşımda, Marmara denizi için şiddetli denemeler yaparak, ” Karadeniz’in batı rüzgarın yarın (02.10.2022 Pazar) akşamdan itibaren batın ve kuzeyden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) meteoroloji eseceği tahmin. Fırtına, Pazartesi günü sabahtan kaybolacağı. sa)kuvvetli olacak şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Pazar günü öğleden sonra gerçekleşecek.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakikalar... Meteorolojiden yeni hava durumu raporunda sıcaktan devam ediyor

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment