Son seçici anketi yine ses gelecek! AK Parti ve CHP arasındaki farktan sonra ittifaklar arasında da makas şık daraldı

Seçimlerin yaklaşmasıyla, anketlerde hangi partinin yüzde kaç oy kullanmasıyla eskisinden daha fazla merak etmeye başladı. Aksoy Araştırma’dan sonra anket açıklayan şirket ise PİAR Araştırma oldu.

Aksoy Araştırma’nın kayıtlarının açıkladığı ankette Ak Parti‘nin yüzde 29.7’si, CHP’nin de yüzde 29.1 oranında oy alması ve iki parti arasındaki farkın yüzde 0.6 olması çok konuşuldu.

Aksoy’un anketinin tekrar gözden geçirilmesine, bu PİAR Araştırma’nın anketi dikkat çekti. Ankette AK Parti ve MHP’nin ankette Cumhur İttifakı yüzde 37.7, CHP ve İyi Parti‘nin aldı Darı İttifakı yüzde 39.3 bandında oy.

PİAR Araştırma 15-18 Eylül seçimlerinde “Türkiye’yi gündemde seçtikleri pazarlar olabilir, kullanıcılara ” hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” ilerde yönlendirmesi.

Son yaşam göre AK Parti’nin oylarının yüzde 29.1 olarak görülüyor. CHP’nin oyları ise yüzde 28.1 oldu. İYİ Parti yüzde 11.2 oyuncu, HDP yüzde 10.6 oy aldı. MHP’nin oyları bu ankette yüzde 8.6 oldu. Zafer Partisi’nin oylarının yüzde 3.5 olması dikkat çekiyor.

İşte anket tablosu:

Son seçici anketi yine ses gelecek!  AK Parti ile CHP arasındaki farktan sonralar arasındaki fark da ilginç ilginç

Tüm seçimler için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları.
Barış Yahya Çinçin
Barış Yahya Çinçin
Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Millet İttifakı İYİ Parti AK Parti Türkiye MHP Politika Güncel Haberler

Leave a Comment