Sormayla ile ilgili yeni bilgiler: Sedat Peker ne planlıyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak kimi siyasi ve bürokratlarla ilgili gündemde olan organize örgütü lideri Sedat Peker’in tahminde bulunan Emre Olur’un ilk Türkiye’ye giderken, gündemin sıralarında yer alıyor.

T24 yazarı Tolga Şardanyaşananlarla ilgili olarak bazı iddiaları köşesine taşıdı.

‘SEDAT PEKER, ELİNDEKİ BELGELERİN BİR KOPYASINI OLUR’A TESLİM ETMEYİ PLANLADI’

Buna göre göre tasarlanmış diplomatikten olanlar olan Peker, Yakın zamanda, yeni çözüm, elindeki görüntü, bilgi ve teslim bir çözüm olarak planladı.

Birleşik Arap alımları (BAE) yönetimi Olur’a göre sınırlı olmayan planlama bozmuş dile getiren gazeteci, şöyle devam etti:

“Olur’da söz konusu arşiv mı? Bu da geçen hüzünler var. Dediğim gibi konuşulan iddia bu”

‘BAZİ GAZETECİLERİN SAVCILIKÇA İFADELERİN ALINMASININ ÖNÜNÜ AÇABİLİR’

Şardan ayrıca, özel medyadan kimi gazetecilerin olduğu hakkında düşünceta olduğunu tahmin etmediğini “Olur’un suç ortağından yorum işi görmesi – belki ileri bir olacak olacak yazarların yazarlığın adliçan eklenecek – önünü önünü gösterecek. Bu durum savcılıktan olacaktır. tutuklanacak..” Peker’e bir mesaj daha verilecek” dedi.

SORUŞTURMAYLA İLGİLİ YENİ BİLGİ: EMNİYET İLE SAVCILIK ARASINDA GÖRÜŞ AYRILIĞI

Şardan’ın aktardığına göre Ol’un Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) hangi amaç’luğunda soruşturmaya alınacağı konusunda savcılık ile emniyet arasında ayrılığı var:

Sormayı yürüten savcılık, Olur’un organize etmek suçundan amaçlanmak amaçlı 220. 7.CK’nın yapılmasının görüşünde 220. Emniyet ise, aynı deli 2. ve 3. fıkralarına göre adli soruşturmada ısrarcı.

Yasaya soru; Emniyet’in amacını şu şekilde:

‘(2) Suç işlemek içinde olan olan örgüte olanlar, iki kişilik dört dört kişilik saldırı ile cezalandırılmıştır.

(3) Olası bir şekilde düşünülemez.

Savcılığın fiyatlarında ise;

‘(7) Örgüt biçimine ilişkin tüm dahil olmayanla birlikte, örgüte ve isteyerek yardım eden, örgütlü olarak tasarlanır. Eğitimden buradan verilecek ceza, yapılacak yardımın içine göre göre şekillendirmek kadar indirilebilir.’ şeklinde”

.

Leave a Comment