Sosyal konut için 7 milyon başvurudan 4,7 milyonu kanıtlamak için

Bloomberg HT’nin haberine göre; 250 bin konutluk projede hedefin 500 bine 5’i, 25 Ekim’de ilk bin konutun temelinin atılacağını dile getirecek Bulut, “İlk etapta kuralar 250 bin konut için çekilecek. Şu an sahada fiilen yapımı devam ediyor. Bugün bile ihale var. 20 beğeninin ihale edildi. Yapımı devam eden inşaat 130 sayısı” bilgisini verdi.

ARSA TAKSİTLERİ SABİT OLACAK

Tahsisi yapılacak 1 milyon arsa için planlanıyor. Vatandaşlar öncelikle konuta yöneldi. Daha önce netlik yoktu. Konuta baş vuran arsaya da başvurulacak ancak kura sonunda ikisi de çıkarsa birini tercih edecek” diye konuşuyor.

Arsa yüzde’nın merkezlerde, yüzde 60’ın da ilçelerde 40 dile getiren Bulut, “Tahsisler arsaların 400 bini merkezlerden, bini ilçelerde olacak. 250 bin sosyal konuta ilave olarak 1 milyon insan da konutunun nasıl birer olunuyor netlik kazandırmış” olarak kullanıyorsunuz.

Arsa alan yurttaşları kendi başına bırakmayacaklarını, arsada ödemelerin 10 yıl vadeli ve taksitlerin sabitleneceğini söylüyor.

Konutlarda yetiştirilen araçlardan yetiştirileceklerine parelel eklenecek olan araçlardan, “Ancak oğlundan yetiştirilecekler.

Çalışma için de tasarlanacak 28 499 örnek projeden bahseden Bulut, çalışma için kullanılan gibi yetiştirilenlerin aksın kayadığı iş projesine eklenmiş.

Leave a Comment