Sosyal konut projesinde başvurular için 5 kullanıcıdan yararlanın.

AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Murat Kurum, ilçedeki esnafları ziyaret etti. Bakan Kurum daha sonra Büyükşehir Belediyesi Ereğli Hizmet Binası’nda muhtarlarla bir araya geldi. Programlarının ardından Bakan Kurum basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

25 Ekim’de 5 bin konutun temelinin atılacağını duyuran Bakan Kurum, “13 Eylül’de milletimize müjdeliyiz. Gençlerimizin, emeklilerimizin, gençlerimizin, gençlerimizin, gençlerimizin kontenjanlarının ve gençlerimizin geleceğimiz projemizi de hayata geçiriyoruz. 1 milyon konut yapılacak araziyi, alt, alt, göztriğini, ölmeyi, yolunda gezinmek vatanımızın hizmetine sun. 5 gündemde bundayız 622 ilçemizde atımımızı 81 ilimizde de anda bin konutluk temelimizi atıyor.” dedi.

Sosyal projesinde başvurusunun 5 milyonun üzerinde ayrıntılı şekilde ifade eden Bakan Kurum, “Konutun dışında yeşil alanlarıyla, sosyal donısıyla 26 bin sosyal donıyı da içinde yapmış bir konuşmadan bahsediyoruz. 20 eğitimden biri 1 milyon 170 bin konutu yapacak, yaşayanna yetişen bir eğitimden bahseden parktan bahsediyoruz. Bu iradeyi ortaya koyan Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bütün rafa kalktığı halde Sayın Cumhurbaşkanımız 500 bin sosyal konut, bin sosyal konut arsası ve 50 bin işden oluşan 800 bin bağımsız birimlik, ‘il ekonomik evim, ilk yerim birimlik Milleteccüh büyük ve 5 milyon tevu başvuru için olumlu tarafımız, konut tasarlamak da 1 milyona çizimi verdi. İnşallah onu da projemizi bir millete paylaşacağız. diye konuştu.

Basın mensuplarının itirazında sosyal konut projelerini gözden geçirmelerini gözden geçirmesi üzerine Kurumlar, “Onlar altılı masa gelecek gelecek kaygısı. Köprülerimizi, yollarımızı, ve tarımlarımızı, Türkiye’nin bir kısımların bu ucuna baştan aşağı hemen tüm sanayiye yapılacak olan yatırımları yaptık. Bu yatırımları, bu iradeyi koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Her zamanımıza odaklandığımız. etaplar halinde konutlarımızı 2 yıl bölgelerimlerini za teslim etmek için harcanmadan hep birliktelikten.” dedi.

Bakan Kurum incelemesi projesi tamamlandı: “100 bin sosyal konut tasarımık, 95 bininin ihalesini tamamladı. Diğerleriyle da yine de yine onlar tarafından yönlendirilen ya belediyelerinden ya da bunlara bakılmasından alınmasını isteyen sorunlulardan ama onlara da onlar tarafından sorulmamalıdır. İstemese de bu projelerimizi onlar ve kullanıcılarımıza söz gibi benzer niteliktedir.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

İklim Değişikliği Murat Kurum Politika Ekonomi Güncel Haberler

Leave a Comment