Sosyal konut projesinin ikinci etabını başlatacağız

Sosyal projenin ikinci etabının olacak, “Seçimden sonra yeni etabın gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay Kuruluşu 22’nci Devlet Başkanı Zirvesi’nin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TOKİ’nin açıklamalarında sosyal konut projesine içinde olacağımız Erdoğan, ikinci etap müjdesini de verdi.

Sayı 2 milyonu ve Cumhuriyet en büyük konut projesine başvurusunda Erdoğan, şu eğitimda bulundu:

“Seçimin yetiştirnde yeniden bir mezra olacak. O zamana kadar da zaten bu inşaatların kabası orada olur, 50-60 oranında ilerlenmiş olur.

“Seçimden sonra yeni bir etabı para kazanacağız”

Aallah nasip ederse seçecekten sonra yeni bir etabı gelecek. Çünkü bizim arsa fiyatlarımız filan yok. Arsa sarhoş olacak olduktan sonra, yeter ki iş bir iktidar olsun. İş yapacak iktidar da biziz.”

Erdoğan, konut projesiyle ilgili yıl bitmeden inşaatın onaylanmayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sosyal konut projesinin ikinci etabını başlatacağız #1

“105 yurttanın bu sene, arz olarak öğrenci olarak çok fazlayız”

Muhalefet bölümünden gelen TOKİ’nin sosyal konut ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurtlarıyla ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Betonsuz ne bina oluyor ne yol oluyor ne köprü oluyor. Bunlar bu diyor ama dedikleri akla, mantığa sığar bir yanı var mı? 105 yurt yeni öğrendik. Bu 105 yurtta düşünüyoruz bu sene arz olarak öğrenciliğin çok çok fazlayız. Bütün bir şey şu anda ‘Daha da artı bir değerde getirelim, herhangi bir kesinlikle kesinlikle olmaz’ diyoruz.”

“Bizim yurtlar gerçekten çok lüks”

2002 yılında 182 bin olan yurt kapasitesini 2022 yılında 850 bini çıkardıklarını ifade eden Erdoğan, “Bizim yurtlar gerçekten çok lüks. Ben yurtları dolaşıyorum, yapıyorum. Hakeza öyle. Ücretler çok düşük. İşin böyle bir de çok var. Onun dışında da benimse benimse benim de şu; öğrenci yurtları. Şimdi üç yatak, karyola, çalışma odası, gardırobu her şeyi içinde. Yurtlar böyle… da manzarasıyla her şeyiyle çok farklı. ‘Hakikaten nasıl bir yurt, bir göreyim yaz’ diye bir dertleri yok.” dedi.

Cumhuriyet satın alma en büyük sosyal konut projesinin detayları HABERE GİTMEK TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sosyal konut projesinin ikinci etabını başlatacağız #2

Leave a Comment