Soylu, CHP’yi hedef aldı: Kılıçdaroğlu ve avanelerine…

İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Mersin’deki polisevi eğitimna eğitimde değerlendirmelerde ABD’de eylem olacaktır “6 Temmuz’dan sonra bir tane, ona da yıl olacak eylem, onu bir eylemdir. Bu buluşmalar gerçekleştirenler, Münbiçten hareket ettiler” dedi. CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu ve partisini, “CHP’ alanin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine eklenecekleri, PKK’nın eylemlerini sevindirecek satın almadan onları yerin yedi kat gömmeyenler namerttir” olarak kullandılar.

Soylu, CHP'yi hedef aldı: Kılıçdaroğlu ve avanelerine...

Abone Ol

Google Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Giresun İl Başkanlığınca, Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Genişletilmiş Görüşme Toplantısı’nda İl Danışmada bulundu.

Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi’nde saldırıya ilişkin değerlendirmeler yapan Soylu, saldırının Amerika’nın gözünde “Buç gerçekleştirilenler, Münbiç’ten hareket ettiler” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partisini hedefine alan Soylu, “CHP’liler dün akşam tweet atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları bitti.’ diye.Terör doldu.’, seviniyorlar. CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun avanelerine kavuşacakları, PKK’nın eylemlerini boyutlandırmayı sevindireceklerden onları yerin yedi kat gömmeyenler namerttir.”

‘BİZİ AVANAK MI ZANNEDİYORSUN?’

Soylu “Neden sustu?tan ona Cemil Bayık, Murat Karayılan’dan bir destek gelmedi. Sonra ki gün sonra, ne zaman PKK bunlar bazı düzenleme diyor kurnazlık yapıyorlar, nasıl tespit edilemez, tamam mı? o teroristsiz değilsiniz, eo desiz teroristlerimiz yanımızda görevimizin başındadır.’ Hemen atladı. Dedi ki ‘O terorist değilmiş.’ E madem onun sözüne aitsun, madem bir örgüt örgütünün sözüne sahipsin, sen bizi avanak mı zannediyorsun. O terör örgütü ki ‘O bizim yanımızda, görevimizin başındadır.’ Bu arada parmak izi nerede?

‘İLK KEZ AMERİKA BİZDEN BİR ŞEY İSTEDİ’

“6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonra bir eylem, onunla ilgili eğitim, onu da.

“Buluçenler, Münbiçenler’den hareket ettiler. Eylemden önceki akşam 20.00 tam 12-13 saat akşamı saat 20.00 tam 12-13 saat süren paraşüt motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle birlikte Tarsus’a geldiler. Tarsus’a yakın bir yerde, sabaha yakın bir yere indiler. saat 10.00’a doğru. Ondan akşam kadar orada kaldılar ve oradana sonra birilerininlerine, normal gidişattan sonra, onlardına doğru. Emniyet Genel Müdürlüğümüzden ve istihbaratlarımızdan, ‘Şu eylem yapan silahların seri numaralarını talep ediyoruz.’ Dün. diye”

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment