Soylu, İBB dahil CHP’li 4 belediyenin adını verdi: Haftaya açıklayacağı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında 4 CHP’li belediyi hedef aldı. Soylu, “Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, terör örgütlerine neler götüreceği haftaya basın toplantısıyla açıklayacağı” diye konuştu. Görüşmelerde söz alan TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın konuşması sırasında Soylu ve Şık arasında gerilim yaşanıyor. Şık’ın konuşması sırasında AKP ve MHP’lilerden bazılarında Şık’ın üzerine yürüdü. Görüşmeye ara verildi.

Soylu, İBB dahil CHP'li 4 belediyenin adını verdi: Haftaya açıklayacağı

Abone ol

Google Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin terör birimlerine neler hapishane haftaya basın toplantısıyla açıklayacağını” söyledi.

TBMM Planı ve Bütçe Komisyonu’nda; İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşüldü.

Komisyonda milletvekillerinin görünümüne ilişkin görüş bildirildiği esnada söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un eleştirileri üzerine Soylu, geçen yıl yaptığı bütçe sunumunda bir sergi ortaya koyduğunu ortaya koyuyor, “Bu değerlendirmeden sonra yürütme içinde kural olarak PKK’nın yönettiği belediyelere nasıl terör örgütleri sızdırılmış ve orayı yönetmişlerse acaba diğer belediyelerde de böyle bir durum söz konusu mudur diye yaptığımız değerlendirmede bir sonuca ulaştık” dedi.

İBB DAHİL 4 BELEDİYEYİ HEDEF ALDI

Ardından Soylu, “Terör Soruşturmaları (Belediyeler)” yazılı kırmızı bir defter alıp havalandırma görevlisi olarak gördüklerini söyledi:

“Sonuç burada. Bütün birlikte belediyelerle ilgili terör kuruluşlarına neler neler oluyor.

Daha sonra Özkoç, Soylu’ya “Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Soylu, “Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, gelecek hafta yaşatacağım” dedi.

ŞIK VE SOYLU ARASINDA GERİLİM

Bakan Süleyman Soylu’nun sunum yaptığı görüşmelerde, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da bir konuşma yaptı.

Soylu’ya yönelik eleştirilerde bulunan Şık, “Hamaset dolu konuşmasıyla zulüm çarkının dişlilerinden biri olan İçişleri Bakanı yine aynı teraneyi çaldı” dedi.

Şık, şöyle devam etti: “Her türlü cinayeti önlemiş, teröristleri ayakkabı numarasına kadar biliyormuş, gördükleriya geçit vermiyormuş, HDP’liler bölücü, CHP’liler FETÖ’cüymüş. Ancak mafyanın suçlarını ifşa etti Süleyman Soylu. bakan koltuğunda korunmak zorunda kalan, içinde temiz olmayan Saray Rejimi de, yerli ve milli bir hükümetmiş.

Şık, “İçişleri Bakanı’nın işi ülkede bombalı katliam gerçekleşirken Suriye’de toplu konut açılışı yapmak mı? Sedat Peker’den para alan AKP’li siyasetçi için adlilara makam bilgi verdiniz mi? Yazıların artık yanında üretimin bir sonraki dönüşüyle ​​ilgili mi?” kullanım kullandı.

SOYLU: ŞEN SATILIK BİR ADAMSIN

İçişleri Bakanı Soylu, Şık’a, “Parayı basına sahip olduğu bir adamsın. O kadar haysiyetsizsin. Paraya satılıksın. Senin kaç paralık değerinin olduğunu herkes bilir. Sen onun elemanısın. PKK’dan milletvekili oldum, yanlış yaptım’ söylediğin günler gelir” karşılığını verdi.

Tartışma sırasında bazı AK Parti milletvekillerinin, Şık’ın üzerine yürümesi üzerine yürümesi yaşanıyor. Şık, “Bütün gücünüzü kalabalık alınmıyorsunuz” diye tepki gösterdi. Soylu’ya seslenen Şık, “Sen hapishanede çürüyeceksin, oğlu kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor” dedi.

Gerginliği araya giren milletvekilleri yatıştırdı.

(ANKA-AA-İHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment