SPK’dan iki şirketin bedelsiz sermayesine onay

SPK Haber bültenine göre, Kurul, Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret AŞ’nin 349 milyon 792 liralık, Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımını merak ediyorum.

Vakıf Faktoring AŞ’nin 1 milyar 117 milyon liralık, Tüpraş Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ’nin 5 milyar liralık, Ak Faktoring AŞ’nin 60 milyon liralık, Global Menkul Değerler AŞ’nin 160 milyon liralık, Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun 3 milyar liralık , Paşa Yatırım Bankası AŞ’nin 1 milyar liralık ödenecek alacaklara ve izin verildi.

Halk Varlık Kiralama AŞ’nin 2 milyar liralık kira ve VİDMK ihracı onaylandı.

Kurul, İhlas Holding AŞ (ANHYT) ödemeleri açısından bakıldığında ile ilgili olarak bugün yapılacak olan bir isme 7 milyon 631 bin 379,20 lira, Anadolu Hayat Emeklilik AŞ (ANHYT) ödemeleri ile ilgili olarak yapılacak olan bir kişiye 907 bin olarak yapılır. 984 lira, Şok Marketler Ticaret (SOKM) ödemelerinde yapılacak işlemlerle ilgili olarak, bir kişi için 1 milyon 447 bin liralık taksit fiyatını aldı.

Türkiye’de raflardan kaldırılırken internet üzerinden yurt dışından alınmalı için küresel ölçekte 15 internet uygulamasından kaçınılması için Sermaye Piyasası Kanunu’nun 99.

Leave a Comment