Stefan Kuntz’dan Arda Güler Yorumu

“OYUNCULARIN BİZE VERDİĞİ SİNYALLER…”
“Şöyle bir ortama alışkındım.” diyen Kuntz, “Analiz yaptığımızda oyuncularım benimle doğrudan diyaloğa girmelerini isteyen biriyim. Ama burada da bir gelişme görüyorum. Hamit ve Kenan Bey bana bununla ilgili bilgi verdi. Oyuncuların bize verdiği sinyaller ve vücut dilleri yönüne doğru gidiyor ve biz bunun enerjisini götürüyor.” dedi.

ARDA GÜLER AÇIKLAMASI
“Arda Güler beklentimden çok daha olgun.” diyen Alman çalıştırıcı, “Bu tarz oyuncuların kulüplerinde ne kadar süre aldıkları önemli ama hocalarının adaptasyon işlemlerini de göz önünde tutmalıyız. Oyuncudan birden fazla beklentimiz olmamalıdır. Oyuncuyu yavaş yavaş o profile sokmak daha önemli.” dedi.

“HERKES HOCADAN DAHA İYİ BİLİYOR”
Stefan Kuntz, “Yabancı hoca getiriyorsunuz, yerli hoca daha yerde olur diyor. Yerli geliyor, yabancı daha yerde oluyor. Almanya’da da böyle, herkes hocadan daha iyi bilir.” şeklinde konuştu.

SAMET AKAYDIN: MİLLİ TAKIM İNANILMAZ BİR YER
“Diyarbakır halkına çok teşekkür ediyorum.” Samet Akaydın, “Mükemmel bir ortam vardı, bizde iyi oynayarak onlar bir galibiyet hediyesi aldık. Gaziantep’te de aynı ortam var, güzel bir oyunla galibiyeti Gaziantep halkına hediye etmek istiyoruz.” kullanım kullandı.

Günay Güvenç neden Milli Takım’a danışmadığı soruya yönelttiği teknik adam, “Sevdiğim bir ekip camiaların kendi oyuncularını benimsemesi. dedi.

“SİSTEM ALIŞIĞIM”
Bir Milli Takımın inanılmaz bir yer olduğunu söyleyen Samet, “Burada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Buranın bana çok şey katacağını düşünüyorum. fırsatı değerlendirebilirim.” kullanım kullandı.

“PES ETMEYİ SEVMİYORUM”
Asla pes etmeyi sevmediğini vurgulayan Samet, “Maçlara çıkarırken Montella Hocam ‘Kendine sınır koyma. Her maç üzerine bir şey koy’ der. Genç arkadaşlar da hiçbir zaman pes etmesinler. Çalıştıkları zaman her şey önlerine geliyor.” dedi.

A Milli Futbol Takımımız ikinci hazırlık maçı cumartesi günü saat 20.00’de Gaziantep Kalyon Stadyumu‘nda Çekya‘yı konuk edecek.

Leave a Comment