Süleyman Soylu: Mersin Amerika muayenehanesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’deki polis saldırısını savunmak, “Bu, Amerika eylemdir. dedi.

Soylu AK Parti Giresun İl Başkanlığınca, Gümrük Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenleme Genişlet İl Danışma Toplantısı’nda, tartışma tartışmasının çok önemli bir yerde Türkiye’de sona erdinin devam etti:

“15 TEMMUZ’DAN SONRA BİR TANE EYLEM”

“Geçen hafta başındaki kahramanca mücadelesi, gaz kahramanca mücadelesiyle 2 teröristin hem vurulması sonra da o ila cehenneme cehenneme kadar cehenneme kadar bitmek üzere… CHP’liler dün akşam atmışlar, ‘Türkiye’nin sokakları dolu.’ diye. ‘Terör doldu.’, seviniyorlar. PKK’nın tanımı ‘Aman bir sağlık durumu olsun, aman böyle olsun.’

CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun o avanelerine yapılacak olan, PKK’nın eylemlerini boyutlandırmayı sevindireceklerinden onları yerin yedi kat gömmeyenler namerttir. 6 yıldır, 15 Temmuz’dan sonra bir tane eylem, onunla ilgili yetiştirme, onu da. Bu eylem, Amerika Gösterisi bir eylemdir.”

“MÜNBİÇ’TEN HAREKET ETTİLER”

Soylu, teröristlerin planlanmasında ilerlemek için, şu çizgide ilerlemek için:

“Buçlar gerçekleştirenler, Münbiç’ten hareket ettiler. Eylemden gece saat 20.00 tam 12-13 saat paramotorla, paraşütlü motor var ya, motorlu paraşüt. Motorlu paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir yere indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan akşama orada orada kaldılar ve kısa bir süre sonra biri arabaerek ve normal sürdülerinin, ondan sonra da insaniyete kadar sürenlere kadar sürdüler.

Ben 6 Yıldırım İçişleri Bakanlığı, ilk kez kez Amerika tarafından bir araya gelen istendi, Genel Müdürlüğümüzden ve denetimden, ‘Şu eylem yapanların seri numaralarını talep ediyoruz.’ Dün. Neden isteyenler? Bizimki da onlara çok güzel bir cevap verdi, İstihbarat Teşkilatımız. ‘Siz ilk önce PKK’ya gönderdiğiniz silahların seri numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz.’ diye.”

“SEN BİZİ AVANAK MI ZANNEDİYORSUN”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eylemden sonra iki gün sustuğuna işaret eden Soylu, şunları kaydetti:

“Neden sustu? Çünkü ona Cemil Bayık’tan, Murat Karayılan’dan bir destek gelmedi. Sonra ki iki gün sonra, ne zaman PKK bu şekilde düzgün kurnazlık yapıyor, nasıl olsa tespit edilemez, tamam mı? ‘Birisi seçmen, bunlar o de siz teroristler, eo dediğiniz teroristlerimiz yanımızda görevinin başındadır.’ Hemen atladı. Dedi ki ‘O terorist değilmiş.’

E madem onun sözüne sahipsin, madem bir örgüt örgütünün sözüneaksun, sen bizi avan mı zannediyorsun zannediyorsun. O örgüt örgütü ki ‘O bizim yanımızda, görevimizin başındadır.’ Peki o isim nerede? Bu arada parmak izi çıktı, kimliğinden var. Elbette ki bu organizasyonun, parmak iziyle devam eden takipçisi olacak bir hadiseyi de ortaya koyuyor.”

Soylu, PKK ve teröre karşı sıcaktan dolayın başlayacak 126 eylemden bahsederek “Bunların sadece 13’ü canlı bombaydı, aynen böyleydi. hepsini engelledik. Yaklaşık 10 eyleme gideceklerdi. Diğer de eylem hazırlıkları içinde bu olaylardan korunmak için kullanılırdı. (AA)

Mersin'deki polisevine terörle ilgiliyla ilgili 13 zanlı adliyede İlginizi Çekebilir Mersin’deki polisevine terörle ilgiliyla ilgili 13 zanlı adliyede

.

Leave a Comment